NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Srpen 2009

Kočárový postroj ( classic )

31. srpna 2009 v 19:38 | Lintith |  WWClassic


Ráda bych vám všem hrdě představila svůj první kočárový postroj pro modely koní ve velikosti classic. Postroj je poprsníkový, Je naprosto reálný, je to éměř dokonalá kopie opravdového postroje. Jediná věc, která se odlišuje je nánosník u uzdečky, který není zapínací.
Udidlo je kočárové, dělané přesně pro tento postroj. Uzdečka se stříbrným kováním, nánosník vypodložen fleecem. Veškerá části postroje jsou odepínatelné, tak jako u reálného.

Pokud máte dotazy, ptejte se do komentářů.

Omlouvám se za fotky, byli foceny jen na rychlo, určitě postroj brzy přefotím víc "v akci"!


Novinky 30.8.09

30. srpna 2009 v 10:51 | Lintith |  .:Novinky:.
NOVINKY


- Ráda bych nejdříve uvedla na pravou míru komentáře ohledně AS.
Položila jsem pořadatelům slušnou otázku a bylo mi stejně slušně odpovězeno. Já jejich rozhodnutí plně respektuji a nevadí mi, že tam nebudu moci vzít s sebou svoje věci. Nechci se o tom ani dohadovat, ani to již řešit! Hlavní je to, abychom si to všichni pěkně užili!

- Další novinkou je, že naše classic kobylka Gem je březí po našem Pepínovi. Všichni se moc těšíme na hříbátko, které by se mělo do měsíce narodit.
Březí je také stablemate kobylka Nyxa po našem Justíkovi. Hříbátko se narodí také co nevidět, takže budeme mít 2 radosti najednou!

- WW Saddlery má v plánu v nejbližší době rozšířit sortiment věcí na modely koní ve velikosti Stablemates. Plánujeme hlavně anglickou výbavu, deky a ohlávky.
U Classiků přijdou na řadu nejdříve chrániče a poté hned zateplené, zimní a nepromokavé deky, jelikož se blíží podzim a sychravé počasí, tak aby byli koníci dobře chráněni. Také rozšíříme sortiment ohlávek a vodítek.
Brzy budou k dispozici i věci na koně velikosti Traditional!

- Chystáme nový design blogu

- Chystáme nové posily do naší stáje. Víc zatím neprozradíme, až budou objednaní naši noví koníci. Objednávat budeme samozřejmě u TH v e-shopu!

Autumn Session 2009

28. srpna 2009 v 20:03 | Lintith |  .:Novinky:.
Autumn Session 2009


Jelikož všichni začínáme žít touto akcí, která se bude konat v listopadu, nedalo mi to nevyjádřit se o ní i tady u mě na blogu.
Na akci se chystám, do Brna za vámi určitě dorazím a moc se těším, až vás všechny zbylé, s kterými jsme se ještě osobně neviděli, poznám!

S sebou povezu určitě minimálně 1 scénku, možná ještě dovymyslím i tu druhou, ale to je zatím ve hvězdách. Ještě nevím zda se v mé scénce představí modely velikosti classic či stablemates. To vše rozhodně čas, kterého je ještě poměrně dost!

Další věcí, která je pro mě dost důležitá a kvůli které jsem psala tenhle článek je to, že s sebou nemohu vzít své výrobky pro modely koní na prodej. Takže pokud jsou tu zájemci, kteří by chtěli něco odemě dovézt na AS, tak prosím objednávat v předstihu, aby bylo vše připravené a hlavně zaplacené předem. Musím to takhle udělat, jelikož zde nemohu prodávat. Takže pokud objednáte, tak zaplaceno musí být dřív než v den AS a já vám to tam pouze přivezu.

Ostatní věci, které vyrábím si budete moci prohlédnout na vlastní oči v mé scénce. Sami budete moci zhodnotit kvalitu a provedení věcí.


Anglické sedlo podruhé s uzdečkou

27. srpna 2009 v 21:05 | Lintith |  WWClassic


Sedlo je z předešlého příspěvku. Upravila jsem třmeny ( posunula jsem je víc dozadu ). Přední rozsochu jem zůžila a zvýšila a musím uznat, že to vypadá mnohem lépe. Podsed
lová dečka je vykrojená, fleecová. Dobře drží a chrání před odřením.

Uzdečka je jako reálná. Lícnice nastavitelné, podhrdelník zapínatelný. Mexický nánosník je sundávací, nastavitelný na lících i pod udidlem. Otěže odepínatelné jak u udidla, tak veprostřed. Čelenka je zdobená stříbrem.

Snad se bude líbit sedlo i uzdečka!WW Remarquez

25. srpna 2009 v 22:20 | Lintith |  Stablemates
WW RemarquezBreyer
Velikost : Stablemate
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Standardbred
Barva : bay


Poslední koník ze série 3 objednávaných v E-shopu u Laury. Dlouho jsem rozmýšlela jakého ho udělat. Nejdřív měl být grošákem, ale ještě nemám vhodné náčiní pro vytvoření grošáka, takže jsem zvolila "obyčejného" hnědáka. Byl to můj první počin tohoto typu - stínování nohou, huby, uší a kolem očí. Musím říct, že to dalo hodně práce a jen hodinu jsem si hrála právě se stínováním. Jsem na tohodle koníka velmi hrdá, protože si myslím, že právě odstínování tmavých odznaků se povedlo. Měla jsem k dispozici jen štětce.

Remark se brzy představí i v jiném světle, takže se těšte.
Také bude nabídnut jako plemeník.

Ceník

25. srpna 2009 v 15:04 | Lintith
Ceny malování se odvíjí nejvíc podle velikosti modelu, který maluji a také podle složitosti.
Paint a Appaloosa zbarvení, stejně jako groše jsou těžší a tudíž o trochu dražší.


CENÍK
xxxTraditionalClassicSchleichSMMM
Jednobarevní50,-45,-40,-35,-25,-
Dapple, primitivní znaky+15,-+10,-+5,-+5,-+3-5,-
Šedí grošáci+20,-+15,-+12,-+10,-+8,-
Painti+20-35,-+15-25,-+12-25,-+10-20,-+5-15,-
Appaloosa+20-40,-+15-30,-+15-30,-+10-25,-+5-20,-

Cena zahrnuje odlakování, dočištění, nanesení primeru, namalování akrylovými barvami a/nebo pastely, zafixování a nalakování.

Cena NEzahrnuje poštovné zpět k vám!

*Tradi hříbata spadají pod kategorii "classic"
*Classic hříbata spadají pod kategorii "schleich"
*Schleich hříbata spadají pod kategorii "SM"
*SM hříbata spadají pod kategorii "MM"
*MM hříbata se domluvíme osobně ( pochybuji, že někdy takové budu pro vás malovat, ale kdo ví! )


Pokud máte koně jiných značek, není problém je také přemalovat. Poté záleží na velikosti, dle ní budou spadat do jednotlivých kategorií!

Stablemate westernový set

23. srpna 2009 v 15:26 | Lintith |  WWStablemates


Můj první westernový komplet ve velikosti Stablemate. Je ještě hodně toho, co musím zlepšit, ale na poprvé se set docela povedl.
Jeho součástí je westernové sedlo, zdobené stříbrem a podložené beránkem. Kožený podbřišník, také podložený beránkem s kroužky na poprsník a zadní podbřišník. Podsedlová fleecová deka .
Westernová uzdečka na jedno ucho, zdobená stříbrem s pákovým udidlem.
Novinky

22. srpna 2009 v 20:38 | Lintith |  .:Novinky:.
.:NOVINKY:.Do rubriky .:Moje modely koní:. jsem přidala včera slibovaného pony hřebce jménem WW Siri Gemstone. Určitě se nezapomeňte podívat, myslím, že rozhodně stojí za to!

Haired Stablemate ještě stále není dokončený, nevypadá tak, jak bych si ho představovala, tak doufám, že se to zlepší a mě se povede ho dokončit...

Dnes jsem si také byla pro balíček ve kterém jsem měla potřebné věci k dokončení diorama pro Gem. Ráda bych to celé během příštího týdne dokončila a poté se vrhla na další, včetně scének na akci do Brna. Stále mi ovšem některé věci chybí, takže budu nucena objednávat.
Koupila jsem si také 2 nové štětce, mám z nich velkou radost, budou co nejdříve vyzkoušeny.
Poslední věc, která mi tu přibyla je bílá klobouková guma, ze které bych ráda něco zkusila udělat.

Z novinek je to asi vše!

WW Siri Gemstone

22. srpna 2009 v 20:32 | Lintith |  Stablemates
WW Siri GemstoneBreyer
Velikost : Stablemate
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Shetland pony
Barva : bay leopard
Siri pochází z kolekce 3 Stablíků, které jsem dostala teď naposledy. Ze začátku mě moc nezaujal, rozhodovala jsem se jak bude vypadat a jsem moc ráda, že jsem zase sáhla po leopardovi. Po dokončení jsem si nebyla úplně tak jistá, ale čím víc se na něj koukám, tím víc se mi líbí. Pořídila jsem zatím asi nejvíc jeho fotek. Hodně jsem si pohrála s růžovými odznaky, vyzkoušela něco nového.

Doufám, že Siri bude jednou atraktivním plemeníkem pro vaše pony kobylky.Westernové uzdečky

22. srpna 2009 v 12:00 | Lintith |  WWClassicObyčejná westernová uzdečka z tmavě hnědé kůže na jedno ucho. Použila jsem na ní bronzové kroužkové udidlo, otěže jsou spojené. Patří k westernovému setu 1.


Westernová uzdečka na jedno ucho patřící k westernovému setu 2. Je z kombinace světlé a tmavé kůže. Na této uzdečce jsem použila pákové udidlo, otěže jsou volné kožené.


Pravazová westernová uzdečka s čelenkou. Je zajímavě zdobená, konce jsou opatřeny koženými záložkami. Použila jsem bronzové kroužkové udidlo. Kombinace černé a žluté dělá tuto uzdečku velmi atraktivní.

Phaustino

21. srpna 2009 v 13:56 | Lintith |  Stablemates

PhaustinoBreyer
Velikost : Stablemate
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Knabstrupper
Barva : bay leopardPhaustino je druhý koník, který dorazil z FD ve Frýdlantě. Když jsem uviděla jeho při výběru koníků na malování, byl tam poslední, ihned jsem si ho vzala. Nikdy jsem moc neholdovala těmto "barokním" plemenům, ale tento mě prostě dostal. Na FD jsem ho začala malovat jako andalusana a nakonec z něj vznikl právě tento knabstrupper a mě se mo líbí jeho zbarvení.
Upřímně jsem na něj asi nejvíce hrdá. i přesto, že může vypadat jednoduše, tak mě přijde, že je z mých modelů nejreálnější.

Ještě včera jsem přemýšlela o jeho prodeji, ale nějak se s ním nemohu rozloučit.
Tak doufám, že brzy bude ranchi sloužit jako dobrý plemeník ( ještě sehnat nějaké ty kobylky ;) ).


WW Two Sleeps Nyx

21. srpna 2009 v 13:51 | Lintith |  Stablemates


WW Two Sleeps Nyx
Breyer
Velikost : Stablemate
Pohlaví : klisna
Plemeno : Paint Horse
Zbarvení : chestnut tobiano


Nyxinka byla objednáná z E-shopu Trinity Holdings právě pro moje další malování. Dostala jsem jí a další 2 koníky ( kteří ještě nejdou domalovaní ) do budoucna k svátku od mamky. bylo to velmi milé a já měla velkou radost, že jsem mohla tvořit dál.
Nyxinka je velmi pěkné barvy chestnut tobiano. Mám moc ráda strakáče a velmi ráda tento "mold". Musím říct, že u Nixky jsem si velmi vyhrála s jejíma očima. Zatím nejvíc ze všech koníků co jsem kdy malovala. Ale do pěkných očí máme ještě daleko ;)

Snad nám dá do budoucna Nixy nějaké to hříbátko právě po našem Justíkovi :)WW Bo Just Star

21. srpna 2009 v 13:46 | Lintith |  Stablemates


WW Bo Just Star


Breyer
Velikost : Stablemate
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Paint Horse
Barva : bay frame overo


Justíka jsem si přivezla z FD ve Frýdlantě, kde velmi úspěšně bojoval v soutěži malování Stablíků. Justík byl načatý již na FD, doma jsem ho trochu dodmalovala, předělala oči, které mi stále dělají největší problém a čím menší model, tím hůř! Nalakovala jsem ho a Justík je na světě.
Mám velmi ráda tenhle typ zbarvení - frame overo. Musím říct, že se mi momentálně Justík moc líbí, byl takovým mým prvním počinem a jsem docela spokojená.

Ráda bych, aby byl Justík do budoucna nabídnutý pro vaše Stablemates klisny jako plemeník a otec vašich hříbátek ! :)


Westernové poprsníky

19. srpna 2009 v 12:53 | Lintith |  WWClassic


Ukázka jiného typu westernového poprsníku se zdobením. Poprsník je naprosto funční, přezky jsou vyrobené mnou.

Postupně sem budou přibývat i další poprsníky.

Westernový komplet 2

19. srpna 2009 v 12:50 | Lintith |  WWClassic


Můj druhý westernový komplet vytvořený pro tohoto koníka. Je celý ve světlé kůži. Westernové sedlo je můj pokus o nový "dizajn". nakonec nedopadlo tak strašně jak to z počátku vypadalo. Je, stejně jako kožený podbřišník, vypodloženo beránkem. Součástí je fleecové navajo, kožený poprsník ( naprosto funkční ) a kožená uzdečka.
Uzdečka je na 1 ucho, její součástí je i nánosník od kterého vede pevný martingal skrz poprsník až ke spodní zápince. Otěže jsou nylonové s koženým zakončením. Udidlo jsem tentokrát zvolila pákové.


Westernový komplet 1

19. srpna 2009 v 12:34 | Lintith |  WWClassic


Můj první westernový komplet, který jsem vyrobila na míru tomuto koníkovi. Je celý v tmavě hnědé kůži v kombinaci se světlejší. Skládá se z westernového sedla, vypodloženého beránkem. Koženého podbřišníku taktéž vypodloženého beránkem pro větší komfort koně. Velmi dobře brání odření. Součástí kompletu je také slabší fleecové navajo doplněné kůží v nejvíce namáhaných částech. Kůže brání poničení navaja samotného.
Předposlední částí je kožený nákrční řemen.
Součástí kompletu je také westernová uzdečka na 1 ucho bez nánosníku. Momentálně není vyfocená z důvodu toho, že nemám vhodné lepidlo k přilepení udidla na focení. Nerada bych poničila své modely. Takže doufám, že brzy již budou fotky i s uzdečkou k dispozici!

Stájové deky

19. srpna 2009 v 12:27 | Lintith |  WWClassicFleecová stájová deka vyrobená přesně na míru pro tohoto koníka. Deka má vypodložený kohoutek beránkem, na hrudi zapínání na 2 přezky a jedno zapínání pod břichem. Je velmi příjemná, dobře sedí a chrání koně před odřením.


Bavlněná stájová deka olemovaná fleecovým pásem pro větší pohodlí a komfort koně. Křížové zapínání pod břichem, na hrudi zapínání na 2 přezky. Velmi kvalitní deka, dobře chrání. Luxusní provedení.

WW Peppy Cat Olena

18. srpna 2009 v 22:51 | Lintith |  Classic
WW Peppy Cat Olena


Breyer
Velikost : Classic
Pohlaví : hřebec
Plemeno : Quarter Horse
Barva : flaxen chestnut


Tento model pochází také z FD ve Frýdlantě. Je to koník komplet udělaný mnou. Měla jsem to štěstí a při malování Stablemates na FD jsem vyhrála 3.místo a s ním i tento Activity Kit, se kterým se mi podařilo vykouzlit tohoho krasavce. Bylo to poprvé co jsem malovala tak velký model a také poprvé co jsem pracovala s mohérem. Jsem ráda, že to takhle dopadlo, protože to mohlo dopadnou i hůře ;)
Doufám, že brzy dodám lepší fotky, jelikož model je ve skutečnosti mnohem hezčí než na fotce!

WW Sky Blue Gem

18. srpna 2009 v 22:46 | Lintith

WW Sky Blue Gem


Breyer
Pohlaví : klisna
Velikost : Classic
Plemeno : Paint Horse
Barva : grey tobiano


Tohle je můj první model od firmy Breyer. Musím přiznat, že mě naprosto uchvátil když jsem ho viděla v online obchodě a v tu chvíli jsem si musela zaplatit výlet na Fun Day ve Frýdlantě. Jsem strašně ráda, že jsem tam byla a tuhle krásku získala do své malé sbírky.
Brzy dodám doufám lepší fotky.

Něco málo o mě...

18. srpna 2009 v 22:36 | Lintith |  .:O mě:.
Narodila jsem se v roce 1987 v Liberci a už od té doby byl dán můj osud.
Z mamčiny strany jsem podědila lásku ke koním a ta mě provázela celý život.
Prošla jsem v životě, byť krátkém, několika stájemi a oddíly až jsem nakonec zakotvila tam, kde jsem nyní. Díky manželovi bydlíme na statku a to j to pravé, po čem jsem v životě vždycky toužila.

Momentálně jsem na mateřské dovolené se svou ( letos ) dvouletou dcerkou. Užíváme si radostí i starostí. Vždycky jsem milovala všechna zvířata, takže s námi v domácnosti bydlí pes Bary ( čistokrevný Strassterier ;) ) , kocour Čert ( černý vesnický ), 2 hadi ( Vanda a Oskar ), 3 gekončíci noční ( Bacil, Mojo a Ember ), 2 skinny morčátka ( Paula a Hanička ) a venkovní králíkárnu obývají zakrslí Teddy králíčci ( kluci Harry a Colombo, holky Bangis, Jolene, Liberty a její 2 miminka ). Měla jsem štěstí a v letošním roce jsem si pořídila svoji první vlastní kobylku Královnu. Více o ní se můžete dozvědět v příslušné sekci. Ke Královně po 2 měsících přibyla ještě kobylka Azalka, to aby Královně nebylo samotné smutno.

Velmi mě baví práv výroba věcí pro modely koní. Momentálně se specializuji na velikost Classic a Stablemates od Breyera. V budoucnosti ráda rozšířím svůj "repertoár" i na další velikosti koníků ) jen co nějací přibudou ).

Také velmi ráda maluji, takže většina mých modelů koní je mým vlastním originálem a já jsem na všechny ( ať více či méně povedené ) velmi hrdá.