NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Prosinec 2010

Rok 2010

31. prosince 2010 v 20:35 | Lintith |  .:Novinky:.
Rok se s rokem sešel a máte tu zase Silvestr a zítra vstup do nového roku. Doufám, že bude pro všechny opravdu šťastný a veselý! Chtěla bych vám všem popřát hlavně hodně zdraví, které je opravdu nejdůležitější, také trochu toho štěstí, lásky a modelů :)

Rok 2010 byl pro nás velmi úspěšný. Zúčastnila jsem se FD v Brně, FD v Kacanovách a uspořádala jsem první Live Show v ČR ( CLS ). Získala jsem spoustu ocenění, splnila si spoustu snů a získala spoustu nových přátel ( a posílila přátelství stará ).

Chtěla bych poděkovat rodině ( hlavně mamce ), která při mě stále stojí a když je potřeba, pohlídá mi Vendulku a pomůže.
Poznala jsem, že ve vás mám velmi dobré kamarádky, bez Cof, App s mamkou, Ivči, kiki.mich, Elenky, momentálně už i Janči Š, Ginny s Horseen, Steep, Kiiki, Sii, Moni s mamkou, Anne, Luccika, Aji98 a ostatních ( na ty co jsem si jménem nevzpomněla jistě prominou, myslím na ně stále ) si nějak nedovedu představit tu být.
DĚKUJI VÁM, že tu pro mě jste :) i já se snažím být tu pro vás!

A předsevzetí do roku 2011? ano, pár jich tu je:
- zúčastnit se obou Fun Days ( v Brně a v Kacanovách ) 
- v pořádku uspořádat CLS 2011
- zúčastnit se jedné zahraniční výstavy modelů koní


ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK  !!


happy new year

Web pro PS ve spolupráci s CABHB?

28. prosince 2010 v 20:08 | Lintith |  Ostatní
Jak již bylo napsáno na webu CABHB, bylo by možné udělat obdobný web pro Peter Stouny.
Nejde o výstavy, Photo Shows a jiné soutěže ( CBG aj. ) ani tak nejde, ty se pořádají pod hlavičkou CABHB dohromady pro BH a PS a tak by to mohlo ( a mělo ;) ) být dál. 

S touto myšlenkou si já pohrávám delší dobu, měl by to být web s přehledem majitelů PS v ČR, s celkovým přehledem všech PS, kteří jsou v ČR a také S/D list pro tyto koně ( a novinky )

Ráda bych spolupráci s webem CABHB, hlavně skrz soutěže, výstavy aj. Tím, že toho App má hodně, tak se nemůže sama zabývat dalším webem. Tudíž bychom mohli něco spáchat my a Appa by nás je "korigovala" , záleží na vás, pokud budete chtít, jsem ochotná něco vyvořit a Cof slíbila dess :D

Dyštak pište sem do komentů...

Nestíhám, nestačím....nic nového ;)

28. prosince 2010 v 19:12 | Lintith |  .:Novinky:.
No a je to tady, moje dovolená je na konci. Zítra už mířím do práce, achjo...
Ale co nadělám že, nestěžovat si a jedeme dál.¨

MALOVÁNÍ
Dneska jsem hodně pracovala na malování koníků. Dodělala jsem 2 neznačkové pro Bebetku, schleichina pro Bebetku je defakto taky hotová, jen se musím zeptat na pár detailů.
Hříběno má základní nátěr :)

Saddlebredka pro Mazla je taky komplet ( krom ribbons ) a ryzka hotová, jen dostínovat. Tihle koníci pojedou v pondělí dom.

Taky jsem pracovala na výhrách pro CLS. Mám hotového CM SM a CM MW. Ještě jsem skoro dokončila dappled grey MS pro sebe do sbírky.

OSTATNÍ
Jinak snad během týdne dorazí vééélký balík od TH :) už se nemůžu dočkat! Bude to takový povánoční dárek :)

Těšte se také na Photo Show January 2011 , která brzy začne, více info bude na webu CABHB :)

Snad začneme pracovat na webu pro Stouníky, který by měl spolupracovat s webem CABHB ( jak doufám ) a měl by hlavně mapovat veškeré PS v ČR a také veškeré novinky.

FOTKY NĚJAKÝCH KONÍKŮ DOLE


Vánoce 2010

25. prosince 2010 v 14:45 | Lintith |  .:Novinky:.
Tak vážení a je to za námi :)
Včera kolem nás konečně proběhly Vánoce. A jak probíhaly u nás? To se dozvíte níže :)

Já jsem byla od rána do 1 hodiny v práci. Práce uběhla opravdu rychle a když mě Kuba s Vendulkou po obědě vyzvedávali, moc sem se těšila domů. Ještě jsme se stavily u mamky, kde si Vendulka rozbalila první dárky, my jsme předaly ty od nás a ve 3 hodiny už jsme byly doma. Natal klasický kolotoč příprav na večeři a doklízení, no a kolem 6 už jsme seděly u večeře.
V 7 jsme šly ke stromečku, na což se těšila nejvíc právě Venda.
Já sem věděla, že letos pro mě budou Vánoce malinko menší, ale vůbec mi to nevadilo.
Nejdůležitější je pro mě Vendulka, takže ona dostala dárků spousty ( Zhu Zhu křečky s domečkama, Fur Real kočičku, panenku Chou Chou a k ní i novou postýlku, spoustu oblečení, pouuzle, sáňky, ježdíka, kabelku paní doktorky, uklízecí sadu, nějaké koníky no a další drobnůstky ).
Já sem od mamky a ségry dostala nějakou drogerii, kalhotky, tričko, náušničky a hlavně od všech dohromady jednoho Breyerka. Jakého? To se dozvíte dole z fotky :D
No, moc toho nebylo, ale vzhledem k tomu, že sem dostala možnost si ještě objednat něco z e-shopu ( jako dárek od Jakuba ), tak jsem toho řádně využila a ještě dojede nějaký ten dáreček :)

A co vy? Jaké byly Vánoce u vás?


Potřebuji grafika :)

19. prosince 2010 v 14:10 | Lintith |  Ostatní
Ano, potřebuji grafika...jedná se mi o ztvárnění areálu WW stájí. Já bych udělala nákres v malování a pokud by byl někdo schopen z toho udělat něco hezkého, stínovaného, prostě super speciál v nějakém jiném programu?

Prosím ozvěte se mi schopní grafici :) budu ráda za dlouhodobou spolupráci i na dalších věcech ohledně mého webu ( nový design apod. )

Novinky 19.12.2010

19. prosince 2010 v 14:08 | Lintith |  .:Novinky:.
Dvě hodiny odpoledne, už zase. Pomalu se mi jediný volný den v týdnu ztrácí v nedohlednu...
Strašně to utíká!

U nás se toho momentálně moc neděje. Ještě dopékám poslední cukroví, dneska ( za chvilku ) jdeme pro koště ( rozuměj stromeček ;) ), tak vezmeme sáňky, Vendulku, pilku a už se těším na lezení těma závějema. Láká mě vzít s seboz foťák a nějakého koně, ale myslím, že by se ve sněhu ztratil...

Já sama pro koníky nějaké dárečky mám. Není toho mnoho, ale aspoň něco stačí!

Taky už vím, kdy budu mít mezi svátky dovolenou. Volno si beru teď ve středu 22.12. Bude ve znamení nakupování posledních dárků.
24.12. jdu ráno do práce a od odpoledne mám volno, 25. , 26. , 27. a i 28. juchůů! Takže dovolená vyšla! Ráda bych se v těchto dnech zaměřila na namalování koníků co tu máte ( Bebetka a Mazel ) a ty hned po novém roce poslala. MW co tu má kiki.mich, ty dostane na CLS. Stejně tak veškeré arabské ohlávky, které pro vás budu dělat dostanete na CLS ( kdo nejede tak na FD Brno, pokud bychom se nechytly ani tam, tak je pošlu ).

CLS 2011 se taky blíží. Už vlastně jen 3 měsíce a je to tu. Dneska bych chtěla udělat ještě něco na jejím webu. Taky dneska obepošlu email kvůli kokardám ( Coffffff prostředky :D ). Ještě obeposílám kvůli jedné věci, ale ta je tajná :)

Ještě jedna maličkost. Chystám malé překvapení, pracuji na jednom takovém pěkném koníkovi :) Bude to docela velká změna, než co jsem dělala doteď. Komplet hotový bude asi koncem ledna? A vy ho uvidíte už možná dříve :)

Sníh, sníh a stále jen sníh...

16. prosince 2010 v 21:03 | Lintith |  .:Novinky:.
Tak jestli jsem na podzim psala, že je práce u koní docela náročná, tak nevím co je teď...
Díky sněhové kalamitě, která u nás je, mám dost co dělat se ráno vůbec dostat ze dvora, odvést Vendulku do školky ( kopec 1 ) a potom vyjet do práce ( kopec 2 ). Zatím můžu děkovat autíčku, že to zvládá a vždycky mě dovezlo všude...

Každopádně, omlouvám se, že vás trochu zanedbávám, ale vánoční čas, zima, sníh a práce mě docela pohlcují...Peču cukroví, uklízím a takové ty kravinky co se dělají na Vánoce...tak ty musím udělat i já...vzhledem k tomu. že jsem na to doma sama a Vendulka spíš přitíží ( snědené cukroví, rozsypané těsto... ) , tak mi to jde pomalu a někdy mě to už nudí...
O dárcích se ani nezmiňuji...skoro nic pro nikoho nemám...snad se mi ještě zadaří a vše potřebné dokoupím! V neděli jdeme pro stromeček, ale i tak doufám, že tu budu víc!

V práci je to těžké...hodně náročné...zima, sníh, mokro. Hodně mi mrznou prsty na rukách ( na nohách už ne, pořídila sem si místo holinek na zimu teplé boty muhahá ), začaly mě bolet záda, o ostatním nemluvím. Strašně špatně se jezdí s kolečkem ve sněhu...další zjištění...

Nejhorší je to, že jak je člověk venku a maká, tak mu zima není. Ale jak přijde z půldne vymrzlý domů do tepla, tak na mě sedne taková únava, že jsem v úterý šla spát v 8 a spala až do rána...

Mám tu nějaké koníky na namalování, počítejte s nimi hned začátkem ledna. Teď mezi svátkama nebudu nikam nic posílat, aby se to neztratilo. ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Holky mají na stáji stále moc práce. Napáječky máme v těhlech mrazech stále zamrzlé, takže se chodí s vodou do kýblů. Hned na jaře se na to podíváme a necháme trubky zateplit. Bůhví jak je to původně udělané!
Koně chodí do výběhů stále jen na pár hodin ( cca od 10 do 14 hod ), dneska třeba nešli vůbec, kvůli vysokým mrazům. V těchto mrazech se ani moc nejezdí. Ven vůbec ne, na hale jen sporadicky a v nejteplejší čas ( po obědě ). Tréninky nepřicházejí v úvahu, čekáme na menší mráz. V tomto nečase není vhodné, aby se koně nadýchali tolik studeného vzduchu, hrozí potom problémy na plicích.
Bohužel Nanett začala trochu pokašlávat. Veterinář tu byl, nařídil jí klid doma v boxe. Sam jí chodí každý den na chvilinku povodit po hale, aby stále jen nestála. Dostala také léky na bylinkové bázi, antibiotika nemůže, kvůli březosti. Měla docela namále, 4 dny po zůstání doma jí malé holky zapomněly povodit, když Sam odjela do města nakupovat dárky, a Nanett dostala koliku. Veterinář naštěstí přijel okamžitě a ona i hříbě jsou mimo nebezpečí. Takže dohlížíme na stálé procházky.
Tak nám držte palce a my se zase brzy ozveme ;)

Vánoce Vánoce přicházejí...

9. prosince 2010 v 21:17 | Lintith |  .:Novinky:.
Jen rychlé informace. Vzhledem k tomu, že Vánoce opravdu přicházejí a tudíž já dělám výzdobu, peču cukroví, nakupuju dárky no a tak kolem.
Bohužel na mě padá únava docela dost a přes týden toho tady asi moc nebude, ikdyž se budu snažit. Největší info čekejte vždy v neděli.

Mimoto mi dneska přišel na poštu můj vánoční dáreček-koník. Zítra ho vyzvednu a juchůů budu se těšit na Vánoce. Tak jakýpak to bude? :D

Verčíku, máš zájem prodat ty SM? Písni mi na mail : Lintith@seznam.cz  prosím!!

CLS dostala vlastní web!

5. prosince 2010 v 18:50 | Lintith |  .:Novinky:.
Ještě rychlý článek, že Celebrating Live Show dostala vlastní webové stránky, kde naleznete veškerá pravidla, výstavní třídy, nejnovější novinky, ocenění i porotce :)

Web ještě není hotový ( ani graficky ), tak se vesele zasmějte potápěčovi :D

www.celebratingls.webnode.cz

by steep
Nádherná pozvánka od Steeple :) Díky 

KOUPÍM

5. prosince 2010 v 14:04 | Lintith |  KOUPÍM/PRODÁM
KOUPÍM
---------------------------------------------------------------------------------------------

Jak už název rubriky napovídá, sem budu psát svoje přání koníků, které bych ráda získala do své sbírky.

Nabídky můžete psát do komentářů, na mail ( Lintith@seznam.cz ), ICQ ( 205-984-544 ), Skype ( Lintith ) nebo Facebook.
Díky moc

------------------------------------------------------------------------------------------------

Traditional
Koupím Breyer Traditional k přemalování. Na moldu až tolik nezáleží, upřednostním poškrábaného, pomalovaného i se zlomenou nohou ( jinou částí těla ).

------------------------------------------------------------------------------------------------

Stablemates
Koupím Breyer SM OF na těchto moldech ( viz.fotky níže ). Můžou být i poškrábaní, se zlomenou nohou, ale i naprosto "zdraví".
Jde mi o mold, ne o barvu!!!


sm
sm
sm
sm
sm
sm


--------------------------------------------------------------------------------------

Koupím Breyer SM hříbata, jakýkoliv mold, barvu a stav ( i s ulomenou nohou atd )

sm

-------------------------------------------------------------------------------------

Koupím bílé Breyer SM na malování. I vámi malované "nepovedené". Nabídněte...

--------------------------------------------------------------------------------------

Micro Mini
Koupím Breyer MW na přemalování. Taktéž koupím velikostně podobné koníky jiných značek. Za nabídky děkuji.

Zima, Vánoce, to to utíká...

5. prosince 2010 v 13:23 | Lintith |  .:Novinky:.
REALITA
-------------------

Realita je poněkud krutá :D. V práci strašně moc práce, zima, semtam nejde proud, napáječky zamrzlé, takže tam bývám déle než bych měla. Sem strašně vymrzlá, tudíž dneska nemíním vystrčit nos z teploučka bytu.

Vendulka byla týden ve školce a relativně zdravá, bohužel už dneska zase kašle a dost nepříjemně a já se bojím, že jsme v tom znovu...stále čekáme na výsledky z krevních testů kvůli alergiím...tak nám držte palečky...

Vánoce u nás budou letos hlavně pro mě takové slabší. Nečekám žádné dary. Od Jakuba jsem již dar dostala, je jím živý ježek bělobřichý, který nám dělá společnost doma. Je to albínek, tudíž je úplně bílý. Určitě vm ho někdy nafotím. No a maminka, babička a sestra mi přispěly na mého vánočního koníka, kterého jsem včera "objednala" u Appy a snad v průběhu příštího týdne přijde. Prozatím bude opravdu jen tento jeden.

Uvědomili jste si vůbec jak to utíká? Za chvíli tu máme Vánoce, rok 2010 skončí a bude tu leden 2011 a do ClS jen 3 měsíce. Ano, JEN! Zachvilku je tady!! Ale o CLS v její rubrice. 
A už tu brzy bude i FD v Brně! Už se tak těším!

No, z reality je to asi vše...

-------------------------
MODELOVÁ STÁJ
-------------------------

Holky mají stále spousty práce. Zlobí nás napáječky na stáji a musím říct, že už nám jich část zamrzla...ale koníci zůstali 2 dny po sobě doma a díky tomu, že jsme rozmrazovali horkou vodou, tak se napáječky na všech stájích rozjely! Je to velké oddechnutí, jinak by koně byli do konce zimy na kbelících s vodou. Jim by to sice nevadilo, ale pro ošetřovatelky je to hrozná práce navíc.
Důsledně jsme zateplily všechny zdi balíky sena, do oken nacpaly slámu a dveře jsou stále zavřené.  Největší problém to dělalo samozřejmě malým holkám, ale jedna večerní služba u nošení kbelíků s vodou jim vysvětlila, že bude jednodušší ty dveře zavírat!
Koně chodí v těchto mrazech do výběhu od 10 hodin postupně a střídají se. To aby stáj nikdy nezůstala úplně prázdná a zbylí koníci ji zadýchávali. Samozřejmě všechny jsme začaly dekovat.

Holky ven moc nejezdí. V posledních dnech byly takové mrazy, že to snad ani nešlo. Využívají halu, která je studená, ale nemrzne tam. Trénujeme na CBG, ale i jen tak pro radost a aby koníci moc nelenošili. Rozhodly jsme se zúčastnit pár soutěží a jednu pořádáme ( Bega-cross ).
- Western reining je kategorie, která je pro naši anglicky jezdící stáj malinko těžší, ale přesto se pokusíme zúčastnit a někam se probojovat. Reprezentovat nás bude Betty na kom jiném než na Mie :)
- Bega-cross je pro nás tabu, jelikož jsme jeho pořadatelem, ale ani tak bychom se nezúčastnily, jelikož nemáme vhodného koně
- Cross-country je disciplína pro kterou jsme dlouho vybíraly vhodné adepty, bylo jich několik. Nakonec jsme se rozhodly pro Adélku a Copsíka.
- v Drezuře nás bude reprezentovat nejlepší drezurní kůň naší stáje a to Cukřík spolu s Terezou
- v Para-drezuře nás zastoupí Vendulka, která stále zvažuje 2 koně, buď to bude Justýnka nebo Šabab. Venda bude soutěžit jen pokud se ona sama na to bude cítit, dle jejího zdravotního stavu ( ohledně jejího úrazu před 4 měsíci napíši více... )
- Parkur byla diciplína, která měla také víc adeptů na obsazení. Nakonec jsme dali důvěru Amarettovi a do jeho sedla se posadí Samantha.
- do Endurance nastoupí Sofie na svém koni Hanýskovi
- a Horsemanshipu se chopí Gabča pravděpodobně se svým Luckym ( ev. s Kokoskou )

Jinak se holky strašně moc těší na Vánoce, uvidíme komu co přinesou. Šušká se o novém koni, který má přijet na stáj, ale nikdo neví nic přesně, ani zda bude soukromý nebo stáje ;)


Peppy
Peppy s jeho dekou od Saddlery Shopu. Omlouvám se za tmavost fotky, ale holt v zimě mi to nějak nejde, když je zataženo...