NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Leden 2011

Slunečná neděle a vlastně i pondělí :)

31. ledna 2011 v 13:37 | Lintith |  .:Novinky:.
Včera jsem nestihla napsat novinky, protože jsem měla s Vendulkou starostí víc než dost. Bohužel je znovu nemocná a má i dost vysoké horečky, takže zůstávám tento týden doma s ní a doufám, že se doléčím i já, protože ani mě stále není OK.

Doma toho přes týden nic moc neudělám, co se týká modelů koní, ale vrhla jsem se na škrábání GG a chtěla vám ji v neděli ukázat. GG ještě včera hotová nebyla, ale i přesto jsem ji nafotila a fotky můžete vidět dole u článku spolu s fotkami Arabelky. Avšak včera večer jsem dostala super nápad a rozhodla se, že GG bude nakonec vypadat úplně jinak  a prcek též ). No a tak jsem ji škrábání neškrábání nastříkala bílou základovkou a dneska už má na sobě 4 vrstvy, ještě jedna jí čekám a potom začnu nanovo malovat! Myslím že pokud se podaří, máte se na co těšit!
Arabelka je už defakto hotová. Krom toho, že si stále pohrávám s očima a taky se stínováním kopyt ( na fotce ještě stínovaná nejsou ). Jinak zbytek má zalakovaný a brzy bude i mohérek!
Taky během tohoto týdne dodělám hříbátko Bebetce a pošlu.
K malování je to asi vše...dál mě čekají 4 šleichové na přemalování ( pro sebe ) a jedna kobylka bullyland, kterou jsem ukořistila včera na nákupech ( a je naprosto úžasná!! )
Do budoucna ještě úprava Konga, ale to má ještě dlouhý čas!!

Zítra by mi měl dorazit balík od TH i s "tajným" koníkem, kterého mi Appa ( MOC děkujeme!! ) dovezla z USA. Pokud vyjde počasí budu ve středu fotit :) Dorazí také mohérek pro Arabelku, tak z ní bude fešanda!

No co ještě? Jo, snad zítra dorazí i věcičky od Peti - výhry pro vás na CLS! Fotky věciček bych měla dneska dát na CLS webík!

Zatím vše, jdu pracovat na webech, koukněte na fotky dole. Počítejte tento týden, že se ozvu častěji! :)


Novinky hektické jako vždy...

23. ledna 2011 v 20:42 | Lintith |  .:Novinky:.
Kdo čekal dneska fotky nebo více novinek u mě na webu byl dneska asi zklamaný...Mrzí mě to!
Bohužel toho mám hodně, takže jsem se dneska přednostně věnovala malování.
Dokončila jsem Arabelu, které chybí k "dokonalosti" už jen mohér ( + si stále ještě pohrávám s očkama a vylepšuji ).
Také jsem finišovala s hříbětem pro Bebetku, už zbývá posledních pár detailů a budou moci jet všichni koníci domů! Počítám že buď během příštího týdne nebo příští pondělí.
No a nakonec jsem načala naši CM GG, která by mohla být hotová do příští neděle.
Jinak tu na malování zatím nikoho dalšího nemám, jen svoje koně.

Bohužel jsem nějaká malinko nemocná a tak jsem dneska taky dost odpočívala ( ha ha ). Byly jsme doma a teprve kolem 6 večer jsme vyrazily do Hypernovy, kde jsem ukořistila schleich araba a hříbátko falabely. Moc se těším až je přemaluji!

Jinak žádné novinky! A co u vás hmmm?

20.1.2011

20. ledna 2011 v 20:50 | Lintith |  .:Novinky:.
Už dlouhou dobu chci napsat novinky, ale nějak nestíhám nebo mi do toho vleze něco jiného. Dneska se to snad povede, ikdyž mám pocit že zase určitě něco zapomenu!

REAL
Realita je tvrdá :) Začalo zase sněžit, ale moc se to zatím nedrží. No co bysme čekaly v lednu že. Ještě že na konec března mám slíbené suché silnice a sníh pryč. Doufám že už to bude jen takové lehoučké a brzy to zmizí všechno!

V práci to docela odsýpá, stále přemýšlím nad různýma věcma, které se týkají právě modelů. Mám taky hodně zákazníků, s kterými jezdím ven či chodím na halu.

Vendulka už je docela v pohodě. Kašel jsme nějak podchytily a zoubky zatím drží. Dneska zas byl malý problém, když si Venda dala burizónky. Snad už to bude jen dobré. Děkuji všem co na nás myslely!


WW STÁJ
Holky mají na stáji stále spousty práce. Minulý týden nám roztál skoro všechen sníh a objevilo se všemi velmi oblíbené bláto. Tudíž jsme znovu otevřely mycí box a holky každý den pravidelně myly koním nožičky. Dneska to zase krásně zasněžilo a bahno se míchalo s tím krásně studeným sněhem. Fuj, nenávidím zimu! Ale dost už o ní. Koně se mají fajn, většina provozních právě odpočívá a zbytek trénuje jen nezbytně.
Holky mezi sebou také přivítaly novou posilu - 13 letou Nelu, která začala docházet do stáje jako další členka. 

Nové fotky Marečka a Arabela

16. ledna 2011 v 18:57 | Lintith |  Ostatní
Tak mi dneska přálo sluníčko a povedlo se mi vyfotit Marka venku. Myslím, že se fotky docela dost povedly :) Posuďte sami dole :)


Špatný den...

15. ledna 2011 v 19:55 | Lintith |  .:Novinky:.
Dnešek je velmi zvláštní den!

Mnozí z nás už vědí, co se přihodilo mojí Vendulce...ráno u babičky, při honičce s Kukinou, bourala - narazila do zdi a přivyrazila/zarazila si 2 zoubky. Takže jsem mazala z práce a jeli jsme do nemocnice. Bylo tam strašně moc lidí, takže jsme musely čekat...V ordinaci byla Vendulka naprosto úžasná. Krásně otevřela pusinku a ani nepípla když se jí v tom paní zubařka půl hodiny rýpala a čistila a rovnala. Zoubky nám tam nechala, ale musíme hlídat možný zánět, protože má Venda hodně chycenou dáseň. Pokud by zánět proběhl, musely by zoubky ven :(
Vendulka je strašně statečná, papulku má nateklou, zoubky nakřivo, ale drží se. Brečela jen doma když se ťukla lžičkou - musíme dávat strašně velký pozor.
Má to ještě jednu obrovskou nevýhodu. Venda bude muset být minimálně měsíc na kašičkách ( přesnídávkách, jogurtech, polévkách...) nesmí nic kousat. To bude něco!

Za statečnost jsem jí dneska objednala z TH eshopu koupací Jasmínku. Společně s ní jsem si objednávala GG a classic koníka...

Zítra ,pokud bude malá aspoň trochu v pohodě, bych chtěla rozhodně nafotit Marečka venku ( mělo by svítit slunce ) a také dodělat Arabelu, kterou jsem na zítra slibovala :D
Držte palce mě i Vendulce, díky!

Takový normální den... :)

13. ledna 2011 v 19:06 | Lintith |  .:Novinky:.
Dneska bylo abnormálně hnusně. Sem velmi vděčná, že už slezl skoro všechen sníh, ale ten déšť a to bláto je taky děsně "fajn"!
Včera mi babička volala do práce, že mám u ní výzvu na poštu, něco doporučeně. Včera sem taky dostala výplatu a musela jít zaplatit složenky, takže jsem stejně na tu poštu musela. Při odpolední pauze jsem si šla do batohu připravit složenky, jedna, druhá - kurňa kde je ta druhá složenka. Po práci jsem mazala pro Vendulku do školky, s ní k babičce a na poštu sem se vykašlala. Přece tam nepůjdu 2 krát ( musela jsem se složenkama dneska, jelikož ta druhá byla doma, že a kvůli nějakému rekomandu z Prahy tam přece nepoletím - stejně nic důležitého nečekám! )
Dneska jsem po práci vyrazila v dešti nejdřív na poštu, zaplatit ty složenky a mažu si to kolem babičky do školky. Jdu dál - nene musím na babičku ťuknout. Oznámila jsem jí, že zůstaneme s Vendou chvilku u mamky ve školce pohrát si. Babička samozřejmě myslí na vše a její dotaz zněl : Byla jsi na poště? Ano babi byla, samozřejmě. A vyzvedla sis to? Co? Jéé, já sem zapomněla vyzvednout to rekomando. Achjo, mě se tam fakt zpátky nechce...No, nakonec jsem šla, byl to kousek...

Na poště jsem dala papírek, paní hledala v počítači a ne a ne mě najít....už sem myslela, že to spletla a je to už staré a vyzvedla jsem si to ( z Prahy posílají v poslední době nejvíc spořitelna různé dopisy... ). Tak jí to povídám a ona dál čumí do počítače a dál nic...

Á už vás mám!! To je totiž .....

pokračování dole :D


Novinky novinečky :)

9. ledna 2011 v 21:05 | Lintith |  .:Novinky:.
Sice jsem si myslela, že vás dneska zahrnu větším počtem článků tady na web, ale holt čas tomu chtěl jinak.

Abyste nepřišly zkrátka, můžete se podívat na web CASHB. Včera jsem na něm dělala do půlnoci, dneska během první půlky odpoledne a myslím, že jsme se zase hnuly z místa dál. Trochu mě jenom zlobí seznam hřebců, ale na to se kouknou holky nebo to udělám nějak zítra já :)

Taky jsem dneska malovala, hříbák od Bebetky dostával finální vrstvy barvy a Arabelka dostala první vrstvu pastelů a grošování.

Taky to vypadá, že budu mít nakonec od příštího týdne 2 dny volna, což bude eňo ňůňo! Takže dnes se omlouvám za málo informací, ale výsledky vidět určitě jsou :)

Užijte si týden :)

CBG - Bega Cross

6. ledna 2011 v 17:49 | Lintith |  Ostatní
Naše stáj je součástí CBG 2011 a hostujeme soutěž Bega-Cross. Přináším pár pravidel pro lidi, kteří se budou chtít přihlásit!


Obecné podmínky

- přihlásit se může pouze kůň chladnokrevný, kříženec chladnokrevníka či frís
- hlásit prosím jen koně starší 3 let
- kůň musí mít postroj na tahání, ať už poprsní či chomoutkový
- člověk není nutný, ale samozřejmě je žádaný!!

- POZOR!! Koně budou tahat pouze klády, dřevo v lese či jiné podobné věci, taktéž je možnost polní práce. Do mé soutěže prosím NE koně tahající kočáry, bryčky! DĚKUJI!!


Fotky budou 2 :

- fotka s celým koněm, člověkem i předmětem tahu, ze strany, zezadu, zepředu, ale aby bylo vše vidět ( kůň, člověk, to co táhne )
- fotka nějakého zajímavého detailu, který nejlépe vystihuje těžkou práci těchto nádherných koníHodnocení

- hodnotit se bude pomocí ankety na BlueBoardu

- hodnotíme nejvíce samozřejmě realitu fotky : tedy prostředí kde je fotka focená, pozadí, výstroj koně, co to kůň táhne - jej ono je to 4krát větší než on...
- další věcí je kvalita fotky : ostrost, jasnost

PŘIHLÁŠKA

- přihlášku koně posílejte na shastamoon@seznam.cz
- podruhé zaslat přihlášku i s fotkama na můj mail Lintith@seznam.cz

- PŘIHLÁŠKU+FOTKY POSÍLÁTE NA MŮJ MAIL DO 8.3.2011

Zase ta CLS :)

4. ledna 2011 v 20:11 | Lintith |  Ostatní
CLS se nám kvapem blíží. Živě si pamatuji, jak jsem v listopadu říkala, kolik máme času. Už je zase začátek ledna a zachvíli je to tu!!! No nic, už sem zase v euforii.

ÚČAST
Ráda bych požádala všechny, kteří ještě váhají, aby začli trochu jednat, abychom věděli kdo vše nakonec dorazí. Taky prosím koukněte a zkontrolujte, zda vás mám sepsané všechny :

POTVRZENÍ ÚČASTNÍCI ( dorazí na 99% )
Cof, kiki.mich, Horseen, Ginny, Elen, Lucka, Steeple, Storalee, Vivi, Aša, Bebetka, Ivča, Noe, Silvera, Anita, Anne 11+Luccik, Jana Š.

DORAZÍ SNAD ( stále doufáme! )
Kate, Appaloosa, ?Moni?, Kiiki + Mazel, Sii, Aja98


SPONZOŘI
- Lin
- Saddlery Shop
- Horseen ( CM Schleich pony )
- Cof ( CM Schleich )

VÝHRY
Pro všechny, které bude jistě zajímat jak jsou na tom kokardy - měly by být do 14 dní doma :)
Ještě jsem včera zařídila výhry pro kategorii PERFORMANCE od DR Equipment ( Peťa )

KATEGORIE CM STABLEMATES
Do této kategorie mohou SM malovaní nejen vámi, ale i kýmkoliv jiným ( mnou, Mazlem atd. ), neváhejte je přihlásit! :)

Jednou takhle po Vánocích...

2. ledna 2011 v 15:09 | Lintith |  Diary
.... si vyšla Tereza ven s Miou..kam holky šly? Na procházku?
Kdo je zvědavý jistě koukne dolů :D

a

Malování, malování...

2. ledna 2011 v 14:52 | Lintith |  In progress...
Tak fotky koníků nafocené venku a najdete je tam skoro všechny :)
Jsou dole...

Návod na nahrávání fotek do PHOTOBUCKETU

2. ledna 2011 v 11:53 | Lintith |  Ostatní
Tak tady je návod.

1. Zadáte si stránky photobucketu : www.photobucket.com

2. Přihlásíte se, vpravo nahoře máte Email or Username : zadáte přihl.jméno
                                                          Password : zadáte heslo
          - kliknete Login a jste tam

3. Jste v hlavním albu pro všechny Photo Shows, dole vlevo vidíte 2 složky, obě začínají Photo Show a pár teček. Pokud najedete myší na složku ( neklikáte ) ujistíte, že ta první složka se celkově jmenuje Photo Show January 2011 a ano, sem nahráváte ( druhé složky si nevšímáme, je to již proběhlá PS November 2010 ).

4. Klikneme tedy na první složky Photo Show January 2011

5. Dostanete se do Kategorií ( Plemena, Barvy, Performance ). Kliknete na složku, do které se chcete dostat, např. chcete-li nahrát fotku araba, klikneme na první složku Kategorie 1 - PLEMENA

6. Dostanete se do složek plemen, vyberete si dané plemeno a znovu kliknete na složku ( my např. 1 Arabians )

7. Jsme ve složce do které chceme fotku nahrávat.  Nahoře na tmavě modré liště je zeleně napsáno Upload now. Klikneme na to

8. Juchůů, dostali jsme se kam jsme potřebovali, klikneme na velké zelené Select photos and videos  - a už jsme u sebe v počítači, kde si vybereme fotku, kterou chceme nahrát.

9. Fotka se vám nahraje do daného alba tam, kde jste byly. Stačí ji jen popsat, dole máte fotku, pod ní rámečeky :
Add title - sem píšeme SN koně
Type description here - sem píšeme náležitosti ( nejdete na webu CABHB či CASHB )
Add tags - nepíšeme nic

10. Dáme Save and continue to my album a hotovo!¨


Nějaké otázky? Ptejte se ;)