NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Březen 2011

CLS 2011 - v číslech

27. března 2011 v 18:25 | Lintith |  .:Novinky:.
Rychlá čísla z CLS 2011 :) Kochejte se!

ZŮČASTNĚNÝCH VYSTAVUJÍCÍCH : 36 !!

ZŮČASTNĚNÝCH KONÍ : 573!!! ( nepočítám koně v PERFORMANCE )

OF Breyer Tradi / Classic - 218 !!! ( nejvíc ve Stock - 30 )
OF Breyer Stablemates - 119!!! ( nejvíce ve Stock 1 APH+Appa - 21 )
OF Peter Stone - 27 ( nejvíc arabů - 12 )
OF Schleich aj. - 81 ( nejvíc v Light Breeds - 18 )
Micro Mini - 27

CUSTOMIZED - 101!!! ( nejvíc v kategorie SM Light Breeds )

PERFORMANCE Tradi - 41 ( nejvíc v English Riding - 12 )
PERFORMANCE SM - 12 ( nejvíc ve Western Riding - 5 )
PERFORMANCE Schleich aj. - 16 ( nejvíc v Enlish Riding - 11 )

BALÍČKŮ SNĚHULEK : 49

CLS 2011 - report

27. března 2011 v 16:47 | Lintith |  .:Novinky:.
A máme po CLS....byla první myšlenka, která mě napadla včera kolem půl 6, když jsme namačkaní v autě odjížděli z farmy Vysoká domů...Bylo to tak strašně rychlé...každopádně i já bych se ráda pokusila o článek, který rozdělím na několik částí.

CLS A JÁ
Pro mě začala CLS vlastně už loni v listopadu, když sem si jí zase vymyslela. Samozřejmě čím blíž byla, tím víc jsem jí žila. Nejvíc mi to došlo v pátek kolem 16,15 kdy ze žlutého autobusu Student Agency vystoupila Janča Š. , která u mě zůstala od pátka až do neděle. Páteční večer byl rychlý, pro mě nervózní a pro Janu asi taky :D Takový zabydlovací a taky musela "strávit" Jakuba :D. Strašně moc děkuji Jani za pomoc při kompletování věcí a balení mých koníků!
V sobotu jsme vstávaly dost brzy. Vendulka se vzbudila v 6 ráno a samozřejmě vzbudila jak mě, tak Janu. Takže já z postele vylézala už kolem 7 a Jana byla vzhůru chudák ještě dřív! Ráno bylo ještě rychlejší a samozřejmě jsme nestíhali!
Na Vysokou jsme přijeli jako třetí!! Před náma tam už byla pompin a Cof. Přijeli jsme lehce po 10 a hned začali rozestavovat stoly za velké pomoci všech holek i super maminky pompin! Myslím si, že už kolem půl 11 byla většina stolů na svém místě a Jana s Dančou připravovaly stůl s výhrama a místo pro moje koníky.
Pak už to šlo ráz na ráz. Lidi se sjeli hodně rychle, do 12 tam byla většina účastníků a poslední dorážela Horseen lehce po 13,00 - to už ve všech výstavních ringách stáli koně.
Porotcování bylo těžké, ale rozhodovala jsem se srdcem a dle svého názoru na jednotlivé koně :) Hodně mi pomáhaly pomocnice a Jana, protože bez nich by to nešlo. Nakonec jsme to zvládly v neuvěřitelném čase a celá CLS končila v cca 17,12 - což je super.
Ze začátku to bylo asi docela hektické pro všechny, hodně kategorií najednou, ale myslím si, že se většina po prvních kategoriích zaběhla a pak už to běželo krásně! Pokud někdo nestíhal - nebyl problém počkat na něj ;)
Já běhala od velkých ringů k menším a zase zpátky a všichni ostatní taky tak :D Ovšem jakmile začaly kategorie pod sedlem, přišla mi potom už atmosféra docela uvolněná. Napětí bylo cítit potom až při vyhodnocování vítězů a postupu koníků dál a dál!
Nějak nevím co psát dál :D Snad mě zase chytne psací míza.
Každopádně sem vás všechny strašně ráda viděla a poznala!!! Cofínu, tu "moji ženskou", stejně o prázdninách něco podnikneme! Appy, když sem vás viděla odjíždět, chtělo se mi brečet! Ty i s mamkou jste opravdu úžasné! Sii - konečně osobně! Fakt jsi strašně hubená!!! :D Ale strašně moc mě mrzí, že jsme na Tebe neměla víc času! Musíme to někdy nahradit! Domča-Koník - těším se o prázdninách! Až přijedete s Vendy ke mě ;) No moje děti Elen a Bebetka, to byla poráda zase po tak dlouhé době! Stejně tak Anne, Lucík, kate a mamka! Ginny, Hors, Steep - my se známe už relativně tak dlouho! Holky mám vás moc ráda! Byly jste opravdu suprové! Silverko, doufám že jste se dostali v pořádku domů!!? Áji, liš, Carr udělali jste mi velikou radost ;) Strašně ráda jsem poznala šleichaře!! Doufám, že příští rok bude akce ještě lepší!

PODĚKOVÁNÍ
Začnu od podlahy :)
Strašně moc děkuji svojí mamince - bez ní by to nešlo, protože prostě proto, ona ví!
Taky musím poděkovat Jakubovi, že nás vozil - nás i Silverku s mamkou přivezl a odvezl a docela bez keců kolem ;)
Děkuji Janě!! Nedokážu vyjádřit vděk, za to že tu byla už od pátka, za psychickou podporu, za porotcování, za vybalování, zabalování, zabavování Vendulky, hlídání mých koní, prostě za vše! Jsi úžasná a já jsem ráda, že jsem Tě konečně poznala osobně a Ty se sem k nám budeš ráda ( a často :D ) vracet!!!
Děkuji všem mým pomocnicím - ségře, sestřence a Danče. Bez vás by to nešlo, bylo by to strašně na dlouho!!
Děkuji App mamince za pomoc při hlídání ringů a usměrňování všech!
Děkuji celé Vysoké za prostory, jídlo, pití ( ikdyž sem tam trochu vázlo ).
Neuvěřitelně moc děkuji všem sponzorům!! Všem do jednoho : Saddlery Shopu, Trinity Holdings, Moni a její mamince <3 , Mazlovi, Cof, Saddlery WH, Appě, RSS obchůdku, Horseen, Elen, snad jsem na nikoho nezapomněla??
A především děkuji vám všem, že jste vážili tak dlouhou cestu ( někteří ;) ) a dojeli jste na tuhle akcičku a doufám, že se vám líbila stejně jako mě! Příští rok si jí jednoznačně zopakujeme, ikdyž asi jinde - ve větších prostorách!

DÁREČKY
Děkuji všem za dárečky! Opravdu sem nechtěla abyste nic vozili, i přesto jste vozili. Pokusím se rozepsat co jsem dostala, ale u některých věcí si nejsem jistá kdo mi je přinesl, tak se prosím hlaste! Hlavně později při akci už sem nevnímala, omlouvám se :(

Náramek Esmé - naprosto nádherný! Elen, Hors Ginny, Bebet, Vivi, Anne a Lucíkku ( snad jste to byly vy všichni ), děkuji za něj <3
Náramek 2 - překrásný šperčík do mojí sbírky, tuším od Ginny??? Nosila jsem ho na druhé ruce a strašně moc se mi líbí, je nádherný <3 Díky!!
Taška kůže od Noe
Balíček od Anne11 a Lucíkka s naprosto úžasnýma korálkama! Děkuji holky, to se bude vyrábět!
Šleicháček tinkeráček od Kate, naprosto nečekaný ale nádherný dárek!
Classic spotted draft od lišky, Áji98 a Carr? Holky, přetrhnu vás! Děkuji neuvěřitelně, strašně dlouho jsem ho chtěla a díky vám ho můžu mít!
SM Appalooska od Appaloosky <3 Appy díky!
CM schleich arabka od Cofí <3 <3 <3
CM Schleich Sacramoso Energica, věci na panenku a šnečci od Janči Š.
CM schleich od pompin <3 nádherná vzpomínka!
CM koníci od Mazla a Kiiki, moc děkuji, až nafotím - pochopíte <3 jsou krásní, modroocí
CM schleich od Domči-Koníka - Domi je dokonalá, Best Whishes <3 + 2 pytlíky mini koníčků
Krásný vyráběcí set plný korálků a flitříků od Kate
Balení 2 koníků podobných schleich od Karči
Puzzlíky pro Vendulku od Silverky <3 včera složeny, líbili se!!
Plyšový koník pro Vendulku od Carr. Spinkal s námi!

A dál holky? Prosím ozvěte se ještě kdo co ať můžu poděkovat!!


CLS v číslech za chvilku

CLS a moji koně

20. března 2011 v 14:08 | Lintith |  Soutěže
Tak přípravy na CLS vrcholí i u mě. Už mám defakto všechno hotové, jen mi zbývá vytisknout seznamy koní v jednotlivých kategoriích a bude hotovo. To budu ovšem dělat až ve čtvrtek - ve středu totiž končí přihlašování koní.

Ale k věci. Již delší dobu přemýšlím koho ze svým koní vzít na CLS a zda vůbec někoho brát...
Od vás tu padala jména jako Mareček, Arabela, Maisa, Midi a Max, CM schleichové apodobně.
Otázka je tedy prostá mám někoho brát? A pokud ano, tak koho byste vy chtěli vidět :)
Jen mi prosím nepište, že všechny ;)

Žiju jen CLS :)

15. března 2011 v 19:34 | Lintith |  .:Novinky:.
Tak CBG - Bega Cross máme zasebou a já už se můžu plně věnovat CLS.

Chtěla bych se předně všem omluvit - nestíhám obíhat, psát komentáře ale na vaše weby chodím a koukám se jak se připravujete a jak jste nervózní. Jo kdybyste věděli jak sem nervózní já! Utíká to, strašně moc...už vlastně jen 11 dní dneska tuším? Tímhle sem chtěla říct, že se věnuji a žiji vlastně jen přípravami na CLS a tudíž články budou jen o CLS, nestíhám nic jiného. Pokud mě budete chtít zastihnout, nejlepší je to k večeru na FB a nebo na Skypu.

Ták a k věcem...byla jsem v restauraci zjistit počet stolů. Nakonec je to tedy 4x velký stůl + 2x malý stůl na vystavování, 4x velký stůl na odkládání vašich koní, 1x stůl na ceny, 1x malý stolek ( možná na moje koně?? nevím... ) a ještě k tomu mám slíbené 2x velké stoly - ovšem ještě nejsou snesené dolů, tudíž je tu nepíšu. Jak jsem psala, tak nebude místo pro všechny koně. Znovu bych chtěla apelovat na všechny, kteří mají doma rozkládací ( NIKOLIV samorozkládací ) stolky a vejdou se jim do auta - berte je s sebou ;) Jinak je jasné, že nebude možné vyložit všechny vaše koně ven. Připravte se tedy prosím na to, že budete koníky vytahovat a skládat zpět dle situace. Děkuji všem předem za spolupráci.

Jinak já už mám skoro všechny věci hotové. Dneska jsem dolepila stužky koníkům na krky, rozstříhali jsme většinu diplomů ( a většinu=ty rozstříhané mám nadepsané=kategorie ), zbytek právě tisknu. Zbývá mi defakto dorazit ty diplomy a začít tisknout ringy, seznam kategorií po sobě jdoucích v ringách, seznam vystavovatelů a v neposlední řadě seznam koní v jednotlivých kategoriích ( s tím čekám až na poslední chvíli ). Jelikož budeme 3 porotci, také sem zajistila desky, euroobaly na jednotlivé papíry pro všechny porotce :)

Noo už mi z toho hrabe ;) Čekejte také na ofic.webu CLS další důležité články jako : Jak se dostat na Vysokou ( nemám-li GPS! ;) ), Oceňování apodobně.

Ještě dodatek, že přihlášky koní beru jen do středy 23.3.2011 ( nepočítám výjimky hlášené na místě )
A druhý dodatek - dorazit můžete kdy chcete, klidně dřív! Budu na místě od 8. Kdo chce pokecat a přijet si to v klidu obhlídnout, uvítám ho.

CBG - Bega Cross ( Oficiální výsledky )

14. března 2011 v 19:13 | Lintith |  Soutěže
Oficiální výsledky Bega Crossu!!


CBG- Bega Cross 1

12. března 2011 v 18:58 | Lintith |  Soutěže
Zatím nevím zda jsou výsledky opravdové nebo ne, prozatímně jsem to vyhodnotila takto.
Čekám na vyjádření Appy jakožto pořadatelky CBG. Jak se vyjádří tak buď necháme tyto výsledky nebo to ihned vyhodnotím já. Moje hodnocení najdete v předešlém článku, takže to jen přepíšu.
Wellu bych nevyhazovala ani nic takového, normálně bych jí obodovala - to je můj názor.
Vydržte prosím do zítra!!

CBG - Bega Cross ( výsledky )

11. března 2011 v 19:40 | Lintith |  Soutěže
"PROZATÍMNÍ" Výsledky soutěže CBG - Bega Cross ( 1.kolo )

Upřímně mám také za to, že se tu něco stalo. Rozhodně nechci podceňovat Wellino umění fotit, ale její fotky mi jako nejpovedenější nepřipadají...Každopádně tohle jsou výsledky za použití hlasování a mého přihlédnutí. Zkonzultuji to s Appou a dám vědět - ev.vyhodnotím poté podle sebe ( spravedlivě )


CBG - Bega Cross ( detail )

8. března 2011 v 22:46 | Lintith |  Ostatní
Hlasujeme podle svého nejlepšího svědomí pro nejkrásnější detail. Tady mi až tak nezáleží na stylo vyfocení jako na nápadu a na nejkrásnějším detailu vystihujícím krásu a práci těchto koní! Více dole ...

Hlasujeme do 11.3.2011 do 18,00hod!


CBG - Bega Cross ( celá fotka )

8. března 2011 v 22:33 | Lintith |  Ostatní
Hlasujeme pro nejlepší fotografii dle svého nejlepšího svědomí! Fotografie by měla být nejen dobře vymyšlená, ale také dobře nafocená ( reálnost, vybavení, "vodič" ). Pokud by se stalo, že začnu mít pocit podvádění, anketu smažu a vyhodnotím fotky sama! Více dole!

Hlasujeme do 11.3.2011 do 18,00hod!!


Torténete

6. března 2011 v 17:19 | Lintith |  In progress...
Puntíkovaný Dortík Tortík je hotový :)


CLS zpravodajství

1. března 2011 v 19:24 | Lintith
Měsíc se s měsícem sešel a áme tu 1.března! Do CLS zbývá 25 dní! Je to naprosto neuvěřitelné!
Poslední dobou propadám záchvatům paniky, že určitě něco nestihnu, ale všechno se pomalu blíží zdárně ke konci :)
Už vlastně ani nevím co jsem vám chtěla napsat...

Chci se omluvit všem, kterým jsme slíbila arabské ohlávky. Mám napleteno, ale jsem bez řetízků a bez času je dodělat. Bohužel už nic vyrobit do CLS nestihnu. Prostě není čas a snažím se věnovat přípravě CLS naplno.

Tak si to shrneme :
- místo i občerstvení máme zajištěno
- kokardy doma připravené
- papírové stuhy jsou vytisklé ( rozstříhat a popsat!!! )
- věcné ceny jsou připravené, něco u mě doma, zbytek holky dovezou ( snad :D )

Papírování :
- seznam účastníků ( připraven i s telefonními čísly - postupně doplňuji )
- přihlášky koní ( připraveny - už skoro všechny máme!! )
- rozpis výstavních ringů ( připraven )
- označení ringů ( NENÍ vytisknout, sehnat stojáčky )

CBG Bega Cross

1. března 2011 v 17:21 | Lintith |  .:Novinky:.
CBG Bega Cross

Pro všechny nezvózy znovu rychle shrnutí :)

- Fotky s přihláškou koně mi posílejte na mail : Lintith@seznam.cz od 4.3.2011 do 8.3.2011
- 9.3.2011 brzy ráno zde budou zveřejněny fotky a hlasovací anketa
- hlasování bude končit 11.3.2011 v 18:00hod
- výsledky i s obodováním zde čekejte 11.3.2011 kolem nebo lehce po 20:00hod

Torténete "in progress"

1. března 2011 v 17:03 | Lintith |  In progress...
Dortík Puntík nedodělaný :)