NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Duben 2011

CSE - už jen 14 dní!!

30. dubna 2011 v 22:36 | Lintith |  .:Novinky:.

CSE 2011


Tak, pomalu nám začíná květen a já si dobře uvědomuji, že za 14 dní nás čeká naše letos první LS. Strašně mě mrzí, že nebyl FD v Brně, jako každý rok, ale nemůžeme nic dělat když Breyer zlobí! Můžeme jen doufat, že Appa a mamkou podniknou nějakou akci třeba na podzim! :)

Ale chtěla jsem napsat něco jíného! Na CSE se strašně moc těšíme a taky se pořádně chystáme. Bereme s sebou dost koní a doufáme, že se snad i někomu povede malinko prosadit. Máme svoje tajné favority, ale spíš v CM kategoriích...
Tak kohože bereme? A s kým se tam uvidím holky??

ORIGINAL FINISH

Tradi / Classic
TB - Forísek
Arabians - Ashámek
Warmbloods - Top Wat
Draft - Noughat
Ponies - Falinka
Others - Maisa
Foals - Fantasia

Stablemates
Arabians - Rhaqiis
Warmbloods - Freya, Ava

MW+MM
All Breeds - Vanity, King Pin

CUSTOM

Tradi / Classic / PS
All - Mareček, Midi a Max

Stablemates
All - Nicholas, Tequila

MW+MM
All - Paris? , Nafré, Thee Deuces

Schleich
All - Dortík, Háta, Nok, Alenka

Výsledky SMAP 2011

26. dubna 2011 v 11:08 | Lintith |  Soutěže
Jak každý asi ví, já se jen málokdy zůčastňuji nějakých internetových soutěží. Důvodů je několik, největší asi že mám pocit, že moje fotky nedosahují takové úrovně, abych se s nima mohla někde chlubit a soutěžit. Druhý asi důležitější, že na to prostě nemám čas... Za ty 2 roky co tu sem, sem se i se SMAPem zůčastnila tuším jen 3 internet soutěží.
Ale už ke SMAPu.

Vzhledem k tomu, že to byl svod arabských plnokrevníků a jejich kříženců a moje sbírka čítá právě nejvíc koní těchto plemen, nemohli jsme se nezůčastnit. Do svodu jsem poslala všechny naše araby a jejich křížence hlavně kvůli bodovému ohodnocení, na které jsem byla hodně zvědavá. Tak k hodnocení!

PLNOKREVNÍ - PS HŘEBCI
V čistokrevných arabech, kategorii PS hřebci nás reprezentoval náš sluníčkový Mareček ( Al Maraam "Carlisle" ). V hodně velké konkurenci získal nádherné hodnocení od porotců 28,00 bodů ( z 30 možných ), a o 0,25 bodů skončil na 2.místě za Ashquarem.
Mareček zabodoval i v diváckém hlasování, získal 5 hlasů a titul : Nejhezčí PS plnokrevný hřebec podle diváků

PLNOKREVNÍ - BH HŘEBCI ( + valach )
V této kategorii jsme měli víc účastníků. Byl to Ashámek, Bohoušek a Mišák ( jako jediný valach v kategorii )
Al Asham "Prince Moniet" - získal moc pěkné hodnocení 27,58 bodů a 4. místo spolu s Tufaylem od Lanyi. Ashámek získal i 1 hlas od diváků, DĚKUJEME!!

Baheer AlBadeia - můj miláček a chlouba stáje je pravdou starý polský typ araba a proto možná dostal pouze 26,25 bodů a poslední 8.místo. Nu každý den nemůže být posvícení :D Akorát teda Bohoušku, jsi ostuda! Manželka i syn svoje kategorie vyhráli a Ty jsi poslední! Tfuj - ponaučení do příštího roku! Od diváků dostal Bohoušek 2 hlasy a těsně stíhal Miracla, který nakonec vyhrál diváckou soutěž

Azraff El Mishaal - Mišák jako jediný valach způsobil asi největší překvapení celého svodu ( aspoň pro mě ). Jelikož v této kategorii dle porotců vyhrál s celkovým počtem 28,75 bodů a získal tímto titul Reserve to reserve champion plnokrevných arabů! Mišák se pro změnu divákům nelíbil a nezískal žádný hlas.

PLNOKREVNÍ - BH KOBYLY
V této kategorii jsem měla jednu kobylku, plnokrevnou Just a Nefertiti, která skončila na nádherném 2.místě za Satinkou s celkovým počtem 26,58 bodů. Na Satču ztratila docela dost bodů, ale nedivím se. Divákům se nelíbila.

PLNOKREVNÍ - BH HŘEBCI CLASSIC
Tady jsem měla našeho Baarafica, naprosto průměrného hřebečka u kterého jsem v žádný úspěch nedoufala. Baarafic i přesto hodně příjemně překvapil, skončil na 2.místě s 26,83 body a porazil ho jen Siniestro od Horseen. Baroušek se líbil i divákům a získal 1 hlásek!

PLNOKREVNÍ - SM+MM HŘEBCI
Sem sem vyslala 2 hřebce a to SM El Rhaqiise, našeho šampiona a MM Pariska.
El Rhaqiis - naprosto překvapil a umístil se na nádherném 2.místě s 28,17 body a těžce šlapal na paty Siinému Damiánovi! :) Rhaqísek se lidem nelíbil.

Parisian Love - Parisek je moje malá láska. Od poroty si vysloužil 26,67 bodů a 8.místo. Nečekala jsem žádný extra výsledek, takže sem spokojená. Víc mě mrzí, že se vůbec nelíbil divákům.

PLNOKREVNÍ - SM+MM KOBYLY
Myslím si, že miniaturní Nafré, která sem byla poslána do chřtánu nádherných SM kobylek s hrozitánskou fotkou nemohla ani jinak dopadnout. Vysloužila si od poroty 24,50 bodů a ponaučení pro příště - lepší fotka!
Nafré je ještě mladá, takže si to určitě vynahradí příští rok. Také mi udělala velikou radost a vyhrála diváckou kategorii a získala titul : Nejhezčí BH Stablemate/Micro Mini plnokrevná klisna podle diváků

PLNOKREVNÍ - SCHLEICH KOBYLY
Zde sem měla nováčka našeho arabského týmu naší Alenku ( Aliy Riyala ). Porotě se moc nelíbila a získala 24,50 bodů a 10.místo. Snad příští rok bude lepší!
Naopak divákům se líbila moc a s přehledem vyhrála titul : Nejhezčí SCH plnokrevná klisna podle diváků

PART BRED - BH HŘEBCI
Do tohoto boje jsem vyslala Imperiálka, protože si myslím že patří mezi jedny z nejhezčích part arabů co znám. Zadařilo se a Imperial si odnesl 1. místo ve své kategorii s celkovým hodnocenám 28,08 bodů od poroty! I divákům se líbil a získal 2 hlasy!

PART BRED - BH KOBYLY
Myslím si, že v této kategorii jsem měla nejvíc koní. Reprezentovala nás Maisa, Arabela, Sinua a Zahirka.
Maisa El Saghira - zlatá arabo/teke kobylka s kterou sem zkoušela štěstí už hodně dlouho. Zatím bez úspěchu. Od poroty získala 29,00 bodů, 1.místo ve své kategorii a titul Grand champion PART-BRED arabů! I divákům se líbila a vyhrála s titulem : Nejhezčí BH/China part-bred klisna podle diváků

Arabela - Arabelka je můj zvláštní andílek. Její první soutěž, můj první větší mohérek a Arča si odnesla hodnocení 27,58 bodů od poroty, 2.místo ve své kategorii hned za Maisinkou. Naprosto mě překvapila a strašně nadchla! I lidem se líbila a dostala od diváků 2 hlasy!

JP Hilals Sinua - jedna z mých nejčerstvějších posil našeho "chovu arabů". Dostala jsem jí jako dárek od Mazla, za což jí strašně moc děkuji! Je to moje malá favoritka a v této soutěži to dokázala! Dostala 25,17 bodů od poroty, celkově 4.místo. Divákům se ovšem nelíbila.

Zahira - Zahirka je Quarab, tedy arab z 50%. Je ovšem pravdou, že více zdědila po své matce QH. Každopádně do part-bredů jsem ji přihlásit musela a Zahirka si odnesla celkem pěkné bodové hodnocení - 22,33 a poslední místo ve své kategorii. Jsem ráda, že si na ní vzpomněli i diváci a dostala 1 hlásek!

PART BRED - HŘÍBATA
V hříběcí kategorii nás reprezentovala pouze kříženka Zaiřička. Nevedla si rozhodně špatně! 21,50 bylo její bodové ohodnocení, které stačilo "jen" na 4.místo. Zaira je "pintabian" a má v sobě 75% arabské krve. Lidé na ní nezapomněli a poprala se o první místo s Adagiem se 3 hlasy. Nakonec zůstala druhá :)

PART BRED - SCH HŘEBCI
V této kategorii se popral náš Bleue Nock s Horseiným Amantim. Amanti hodně zářil na CLS a ani tady se rozhodně nenechal zahanbit. Nok byl ale o malinko lepší a vyhrál svoji kategorii s celkovým bodovým hodnocením 27,67 a také získal titul : Nejhezčí SCH part-bred hřebec podle diváků s 8 hlasy

PART BRED - SCH KOBYLY
No, nebyla bych to já, abych neměla samotnou kategorii :D Tady nás reprezentovala pintabianka Haatawno a shagya arabka Lafitta. Háta měla od začátku navrch a dostala od poroty 26,08 bodů a Lafittka nakonec jen o trochu méně - 25,42. Háta si tedy odnesla 1.místo a Lafittka 2.
U diváků také podovala Háta, získala 8 hlasů a titul : Nejhezčí SCH part-bred klisna podle diváků . Lafittka skončila s 1 hlasem.

Suki in progress...

22. dubna 2011 v 19:28 | Lintith |  In progress...
Jediný můj kůň, na kterém pokračuji v malování je právě Suki. Aby mě někdo nenařknul, že se nevěnuju jeho koním a věnuji se svým, tak na Suki můžu pracovat jen z toho důvodu, že si ji na malování beru ven. Ano slyšíte dobře - maluju jí venku.
No, každopádně až na malé detaily je hotová a připravená na mohér. Jo a je to kobylka! :D

Novinky 20.4.2011

20. dubna 2011 v 18:42 | Lintith |  .:Novinky:.
No, kde začít. Novinky jsem chtěla psát už dřív, ale samozřejmě stávkoval blog. Nešlo se mi přihlásit, což mě dost mrzelo.

Každopádně informace pro vás - jsem odedneška do pátku doma. V sobotu jdu do práce a v neděli zase doma. Budu se maximálně věnovat vašim koním, ale stejně tak se musím věnovat Vendulce, kvůli které jsem doma. Vendulka včera letos poprvé vytáhla ven kolo a hned bohužel bourala. Jeli jsme na pohotovost a jsou z toho 3 stehy ( 3cm díra na jazyku...). No zvládli jsme to, protože jsem holky šikovné a tlamku si chladíme zmrzlinou.

Každopádně :

3x SCH arab ( Ťupy ) - komplet hotoví, čekají na odeslání
1x SM morgan ( Appa ) - komplet hotový, dodělávám sponky a pošlu ;)
1x classic hříbě ( Kate ) - komplet hotové, čeká na odeslání
2x SM ( Carrie22 ) - komplet hotovi, čekají na schválení a pak odešlu

Kiiki - ví jak na tom je, postupně dodávám informace osobně
Aja98 - koník má základovou vrstvu, budu pokračovat
Karča88 - stále váhám jak na něj :D
liška - koník má 2 kompletní vrstvy rezavé+ 3. ale ne na celém koni - došla barva. Ale poslední vrstvu dodělám, pak znaky
Anita - koník má 1 vrstvu barvy
Schleich13 - na koníka zatím nebylo sáhnuto

Moji koně
- Suki nalakovaná, připravená na mohér
- classic arabka má základní vrstvu a část znaků, kdy budu dodělávat? Nevím...
- SM chlaďas má základní barvu, pokračování je v nedohlednu
- Idíci? nešáhnuto...

Další věc je ta, že mi docházejí barvy, takže sem je objednala. Z prvního krámu mi nepřišly, prostě se na mě vybodli! Takže sem teď objednávala z jiného...takže čekám. Tudíž pracuju na koních kteří nemají ty barvy co potřebuju!
Věděli jste do čeho jdete ;)

Náročný týden

10. dubna 2011 v 18:31 | Lintith
Tak tenhle týden bych dala mezi TOP těch nejhorších v mém životě...docela nic moc...spíš nic... Sem zvědavá jaký bude příští týden, jen doufám že malinko lepší!
Dneska byl ale naprosto parádní den! Měla sem volnou neděli, ale z postele sem se vyhrabala hned po 8!
Ráno sem věnovala celé domácnosti a po obědě sem dala spát Vendulku. Prostě sem měla chuť malovat! Dodělala jsem detaily na Appyně koníkovi a pak se vrhla na jedno hříbátko. Jak dopadli? Uvidíte dole že!

Jen jsem chtěla dodat, že pokračuju dál a myslím si, že bude většina koní doma do konce dubna ( pokud se někde něco nezvrtne. V úterý počítám s dalším malovacím dnem, tak to bude paráda! A teď jdu ještě něco splodit! Užijte si fotky!


Malujeme, malujeme

5. dubna 2011 v 18:54 | Lintith |  In progress...
Dneska jsem malinko pokročila s nějakými koníky. Dorazila jsem Baktérii, fotku najdete dole...stále nad ní přemýšlím...no uvidíme...
Hodně jsem pokročila s Appy koníkem, je skoro hotový - fotky přinesu po schválení Appou :)
Dneska jsem taky nastříkala základní bílou hříbě pro Kate a svoje 2 koníky.
Moc sem toho neudělala a proč? Jela jsem do Chrastavy pro Sendviče...no a Sendvič nepřijel...tak snad zítra!
Jinak den blbec, mažu připravit věci Vendě na zítra!Rozmazaná Baktérie Nafré...sem zvědavá zda se mi jí někdy podaří zaostřit???

Malování 2011

3. dubna 2011 v 17:15 | Lintith |  .:Novinky:.
MALOVÁNÍ 2011

Máme týden po CLS 2011 a já se začínám vzpomatovávat a začíná mě chytat chuť malovat. Dneska jsem měla docela pohodovou neděli. Kuba vzal vendulku už v 10 ráno k babičce a ještě se nevrátili. Čekám je až po 6 nejdřív.
Já dopoledne uklízela a po obědě sem se začala věnovat koníkům a malování.

Chtěla jsem říct všem, co u mě mají koně : dávali jste mi je s tím, že to bude trvat. Důvod největší je moje práce, která je fyzicky náročná a do které chodím každý den. Domů se vracím nejdříve v půl 5 a poté mi zbývá hodinka maximálně 2 na malování. Úterý a neděli mám volné, takžeudělám práce víc. Taktéž sem chtěla říct, že nebudu dělat koně nějak podle pořadníku, jelikož jste mi je dali všichni nastejno na CLS, takže prostě na co bude momentálně barva a chuť, půjde pod ruku!

Další věc je, že jsem dneska doobjednávala akrylové barvičky, které mi už chyběly nebo spíš docházely.

PLACENÍ : Prosím všechny, kteří tu mají u mě koně na malování a ptali se na placení. Vymyslela jsem poměrně dobrý způsob jak mi zaplatit - tubičkou barvy. Název barev, které používám a odstíny vám ráda sdělím. Vyjde vás to na cca 60-100,- Kč což si myslím, že není tak hrozné ( pokud máte třeba jen jednoho SM u mě a zdá se vám to hodně, ozvěte se mi, domluvíme se na jiné kompenzaci )

DNEŠNÍ ČINNOST
Abyste měli trochu přehled, tak dneska jsem amputovala hřívu Suki ( kdo neví kdo to je, nechť hledá :D ). Čím?? Ráda se pochlubím v dalším článku!
Dodělávám Bakterii Nafré,že nevíte kdo to je? Uvidíteuž brzy!
3 sch arabové pro Ťupyho jsou také v kurzu, budu je dodělávat jako první, protože Ťupy ej tu má dávno před CLS! ;)
Morgánek pro Appy má defakto hotový kožíšek, už jen znaky <3
Hříbátko pro Kate dostalo bílý kožich a začneme malovat! ( *stejně jako můj safaráček!! )
Jeden koník od Kiiki dostal základní kožíšek taky!

No a to je asi vše?? Chci dneska dorazit Bakterii a dodělat část znaků Appy koníkovi. Zítra malovat nebudu, jsem dlouho v práci. Tak, malování zdar

PROSÍM VŠECHNY LIDI, KTEŘÍ U MĚ MAJÍ JEŠTĚ KONĚ A NEŘEKLI MI JAKÉ BARVY CHTĚJÍ, AŤ SE MI OZVOU!! DÍKY!!