NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Květen 2011

Weby

19. května 2011 v 16:35 | Lintith |  Ostatní
Abych toho náhodou neměla moc, založila jsem si už před nějakým časem samostatný web pro S/D list a teď nově samostatný web věnovaný hrám, která hraji na internetu.

- nejnovější, nejaktuálnější najdete na tomto odkazu. Prosím všechny, kdo mají potomka po našich koních, aby se podívali, zda je potomek u rodičů uvedem. Mám docela deficit a některé jsem nezapsala. Pokud není zapsaný, prosím napsat mi email. Moc díky!

Web o koňských hrách - huntandjump.webnode.cz
- zde najdete přehled her, které na internetu hraji. Jedná se vždy o hry s koňma, nejvíce na genetické bázi ( tedy barvičky ). Určitě si přečtěte recenze, pokud vás nějaká hra zaujme, koukněte na ní :)
Prosím všechny, kdo mají nějaký web o hrách o koních, aby mi napsali stránky. Ráda bych si je sem zadala :)
Web je docela dost aktualizovaný :) Budu ráda pokud se ozvete, že nějakou hru hrajete také!

CSE 2011 - reportík

15. května 2011 v 15:05 | Lintith |  .:Novinky:.

CSE 2011Včera proběhla úžasná akce CSE 2011 a já se teprve teď dostala k tomu, napsat reportík!

Den před akcí mě skolila jakási viróza, ale měla smůlu. Zůčastnila bych se asi i s pytlíkem na hlavě :)
V sobotu ráno mi zvonil budík už v 6,30 a od té chvíle jsem nemohla spát. Největší radost mi udělalo sluníčko, které se na nás smálo už od začátku dne. Z postele jsem se nakonec vykulila před 7 a jala se udělat pro zbytek osazenstva ( lidského i zvířecího ) snídani, umýt si hlavu, připravit věci atd. Stihla jsem dokonce doplést i vodítko k arabské ohlávce, zabalit vše potřebné, napsat si cestu ( moje soukromá GPS na papíru ) a pak už čas běžel rychle. Kolem 8,30 dorazila Storalee, která jela s námi a my jsme odráželi směr Chrastava na čas v 9,00. Zbývalo vyložit Vendulku u mamky, kde jsme se zdrželi, protože ze mě ségra dělala člověka :) Když už byla i Noe nervozní a volala, tak jsme po půl 10 vyráželi pro ní ( Noe ), naložili jí, šup natankovat ( aféra s nádrží :D ) a kolem 10 už jsme frčeli po dálnici směr Praha. Šlo to poměrně rychle a i přesto, že jsme měli malinkatý problém jsme na místo dojeli kolem 11 ( a ani jednou nezabloudili, sem dobrá navigace!! )

U "statku" už na nás čekaly holky a mávaly. To jsem měla velikou radost! Jen co jsem otevřela kufr, vrhly se mi na to a já nakonec v ruce nenesla vůbec nic :) Celá místnost byla parádní. Prostorná, stoly suprově postavené a 5 krásných ringů. Holkám se opravdu povedlo vybrat dobré místo pro uspořádání takové akcičky! Na místě jsme nebyla zdaleka první ( jako vždycky :D ) , už na mě čekala Janča s mamkou i Cof. Měla jsem místečko hezky u nich a mohla začít spokojeně vybalovat koníky. Jana je moje zlato a pomohla mi, jinak by to trvalo snad věky! Po vybalení jsem koníky hezky odstrojila, nandala jim ohlávky a uklidila svůj bordel ( rozumněj kufry ) pod stoly. Poté jsem se pokusila zachránit Neliného BIS Quarterka...udělala jsem se co dalo, ale na místě toho moc udělat přeci jen nejde...takže jsme pastelama alespoň trochu zakryla nejhorší odřeninu a nakonec koník nevypadat vůbec špatně. Čekali jsme na 12 na oběd a mezitím jsem stihla shlédnout všechny koníky ( řádně očumět!! ). Potkala jsem tam pár svých "dětiček" jako Kamču, Small Bee, Bontíka... Předala jsem Zenyona ( CM Harmíka ) Anitě a byla jsem opravdu "hrdá", protože se moc líbil ( to ale i mě! :D ). Předala jsem koníky Bebetce, Janče ohlávky a vybalila Timečka na stůl s koníky jen na čumrndu, protože nesoutěžil...
Kolem 12 jsme už čekali jen na Elenku, která se spolu s Pompin někde toulala. Nakonec jsme šli na oběd a než jsme dojedli, byly holky tady!

Po 13,00 se začalo vystavovat a musím říct, že díky menšímu počtu lidí to byla naprostá paráda se všude orientovat a dostat. Já sem se snažila koníky strkat jak to šlo, aby vypadali hezky a někdy se i zadařilo! Posuzování šlo také pěkně od "ruky" ( nebo od "huby"? :D ) a tak jsme měli po 3 defakto hotovo. Následovalo balení, focení a další hodinka povídání s holkama...odjet se mi nechtělo...Nakonec jsme kolem 4 zvedli kotvy i my a frčeli dom. Cesta proběhla naprosto v klidu a po 5 jsme už byli doma...

Chtěla bych napsat, že akce se holkám perfektně povedla. Já žádné chyby nevidím, ikdyž diplomky do 6 místa by byly úžasné :D Byla to paráda, uvolněná atmosféra, úžasní lidičkové, parádní koníci! Když to končilo i slzy byly a já se nedivím...sama jsem je těžko zadržovala...
Steep, Horseen a Ginny byly strašně šikovné, organizace super! Tolik ráda jsem zase viděla všechny "svoje holky"! Cofínu, Elenku, Bebetku, lišku...Ráda jsem poznala Nelu a konečně osobně tak šikovnou Vivi :) Janča s mamkou jsou kapitola sama pro sebe. Strašně vám všem děkuji za úžasný den! Výhry určitě nafotím a co nejdřív ukáži!

A teď k našim výsledkům :
OF Tradi/Classic Thoroughbreds - a náš Forest Gump. Forísek není až tak líbivý koník pro všechny a tak se ani nedivím, že neuspěl...Počítám, že tím jeho výstavní kariéra skončila :)
OF Tradi/Classic Arabians - Ashámek se vytáhl a v silné konkurenci vyhrál svoji kategorii. Strašně mě potešil a ukázal, že rozhodně nepatří do starého železa! <3
OF Tradi/Classic Warmbloods - Top Wata porazila jen Vanilka od Cof a tudíž byl Watík 2. Krásný úspěch!! Určitě ho ještě vytáhnu na nějakou další výstavu!
OF Tradi/Classic Drafts - Noughátek zabodoval a získal 2. místo. Ani nevím kdo nás porazil??
OF Tradi/Classic Ponies - Falince jsem hodně věřila, ale jak je vidět, tak máme prostě každý jiný názor :) Falinka neuspěla, ale na sebevědomí jí to rozhodně neubralo :D
OF Tradi/Classic Others - Maisa, naše zlatá Maisa! Konečně se jí po roce dostalo ocenění a svoji kategorii ve velké konkurenci vyhrála! <3
OF Tradi/Classic Foals - Fantasie se stejně jako mamka neumístila

OF SM Light Breeds Others - tady jsem měla 2 kobylky na mém oblíbeném moldu. Ostřílenou Freyu, která nakonec vyhrála 2.místo a nováčka Avu. Avuška se neumístila
OF SM Arabians - Rhaqiis získal v hodně silné konkurenci 3.místo
OF SM Stock - Winning Touchdown se neumístil

OF MW+MM - do této kategorie jsem dala svou oblíbenou Vanity a nováčka v moji řadách King Pina. Upřímně jsem čakal malý úspěch od Vanitky, ale opak byl pravdou. King Pin, přezdívaný Piňďa tuto kategorii s přehledem vyhrál <3 Vanitka se neumístila.

CM Tradi/Classic/PS - moje oblíbená kategorie, kde jsem měla 4 koně. Midinette ani Max se neumístili, bohužel. Mareček byl ve velké konkurenci 3. a největší radost mi udělala Sukinka, která tuhle kategorii vyhrála <3
CM SM - tady nás reprezentoval Royal Tequila, který se neumístil. A Nicholas - ten skončil 2. za Holynkou od Cof, která je mým malovaným "dítětem" :)
CM MW+MM - byla kategorie defakto jen pro mě. Kdybych to věděla, koníky bych ani nebrala! Byla jsem tam sama a měla s sebou Nafré ( která byla 1. ), Pariska ( 2.místo ) a Deucínka ( 3.místo ) :) Děkujeme holky za soukromou kategorii! :D
CM Schleich aj. - tady jsem nasadila svou silnou "čtyřku" - Hátu, Noka, Alenku a Dortíka. Měla jsem štěstí a Dortík vyhrál tuhle kategorii :) Druhý byl Bontík, který odjel se Silverou z CLS a třetí nádherná Namirka od Jany.

Poté už se hrálo o kokardy.
Strašně moc mě potěšilo ocenění Dortíka, který si odnesl 2 Reserve to Reserve kokardy. Dokázal se dostat i do finále všech CM koníků. Je to pro mě čest, protože to byl můj první leopardík s tímto typem flíčků :)
Neuvěřitelně překvapil pidiaturní King Pin, kterého jsem vybírala na poslední chvíli. Vyhrál svoji MW kategorii, postavil se OF Schleichům, která také porazil a dostal se až do finále, kde se porval s naší Maisou :) Odnesl si Championa a Reserve Grand Championa.
Maisinka byla moje zlatá holka, která si prorazila cestičku až do finále. Konečně se jí povedlo zazářit a odnesla si Championa OF Breyer Tradi, Grand Championa OF Breyer a nakonec i Reserve All Round Winnera.
Největším šokem pro mě ovšem byla Sukinka. Ještě ve středu neměla hřívu ani ocas a v sobotu zvítězila ve všech kategoriích a stala se nakonec vítězkou celé výstavy. Nejvíc mě hřeje, že je celá mou prací. Jsem strašně ráda, že jsem jí tam vzala <3
Díky moc holkám i za to, že ocenily Timečka, který dostal Grand Championa :)

Všechny fotky zapůjčeny se svolením od Janči Š. : CSE 2011


Vítězná CMka všech velikostí bojují o Grand Championa. Odemě Dortík ( za CM Schleich ), Nafré ( za CM MW+MM ), Sukinka ( za CM Tradi ) a Cofiina Holy ( za CM SM ).

Vítězní OF Breyer všech velikostí bojují o Grand Championa. Odemě Maisa ( za OF Breyer Tradi ), King Pin ( za OB Breyer MW ) a Silvery?? SM.

Suki All Round Winner <3

Moje šikovné holky! Suki All Round Winner a Maisa Reserve All Round Winner!

In progress...8.5.2011

8. května 2011 v 19:27 | Lintith |  In progress...
Nějací koníci v In Progress.... :)


Sendvič

5. května 2011 v 17:51 | Lintith |  .:Novinky:.
Máte rádi sendviče? Jestli ano, tak se vám bude líbit článek i fotky pod ním!


In progress...1.5.2011

1. května 2011 v 22:33 | Lintith |  In progress...
Rychlé In progress pro zvědavé ...