NÁVOD NA NAHRÁVÁNÍ FOTEK DO PHOTOBUCKETU ZDE

Červenec 2012

Pár rychlých fotek...

24. července 2012 v 16:48 | Lintith |  Ostatní
Na popud Kiiki jsem udělala pár fotek koníků, které jsem si vzala dnes s sebou. Fotky jsou z jednoho místa a trochu tmavší, protože všude jinde je naprosto přepáleno od sluníčka...


Ameera bint Majáles ( Amira ) - flaxen chestnut rabicano, arabian mareSinoan el Shaklan ( Sína ) - black splashed white, arabian mare


Sonata - bay TB mare ( OF BH SM, dárek k narozeninám od App :) )Soldier of Love ( Secret ) - flaxen chestnut sabino, warmblood stall.Reilley - black tobiano, warmblood geld. ( hotový už delší dobu, byl i na NYLS 2012 )

Novinky 24.7.2012

24. července 2012 v 14:07 | Lintith |  .:Novinky:.
Po chvilkové odmlce jsem zase zpět s nějakýma novinkama. Je to stále podobné, jen moje potřeba se vypsat z toho, jak pokračují noví koníci.

Někteří už mají jména, takže další veselo pro vás, jelikož nevíte o koho jde a kdo je kdo. ( Tenhle článek si předepisuji doma a odpo ho u mamky hodím na web. Jsem zvědavá, zda budu schopná vzít s sebou alespoň nějaké SMka, abych měla co vyfotit a hodit sem nějakou fotku :) )

Minísky momentálně vynechávám potřebuji dodělat větší koníky na výstavu. Takže rozdělaných mám jen pár Stablíků - z těch menších. Rolling Into Deep dostal konečně tohle své jméno. Taktéž jsem mu dorovnala nožičky. Zachvilku se na něj jdu kouknout, dobrousit ho, domalovat a hurá na mohér. Je to potvůrka můj oblíbenec ( mnohdy větší než Secret ). Snad vydrží tak pěkný a uvidíme, zda se bude moci zúčastnit výstavy taky nebo ne. Novinkou v SMkách je po dlouhé době etched kobylka. Zatím bez jména, každopádně jsem z ní hodně nadšená. Brzy už bude komplet, tak možná zítra bude nějaká fotka. A poslední rozdělaný Stablík je moc pěkný strakáček, zatím bez jména a bez "výstavních ambic" :)

Co se týče "gumáků" tak jsem defakto dokončila Reca. Zatím nemá oficiální jméno, zato má nádherný mohér. Je to můj první gumák s mohérem. Zatím nevím, zda se někdo jiný pokoušel o mohér na gumovém koni ( schleich, papo aj. )?? Je tam totiž taková veselá věc, že jak je to guma, tak to nejde brousit brouskem nebo pilníkem :) Jinak tam zůstávají "chlupy". Každopádně Reca jsem vyřešila. Vašek tvrdí, že je to prozatím nejhezčí model co jsem z těch menších vytvořila ( ccc :) ). Teď už čekám jen až mu dotvrdne podstavec, namaluji ho a v říjnu hurá semnou na výstavu! Z gumáků mám ještě vyřešeného Srdíčka ( El Corason ), u kterého vím jaký bude mít na sobě vzor. Teď ho jen dodělat.

No a z velkých koníků makám jen na Mjólovi momentálně... Potřebuji s ním hnout a docela se to daří. Mám toho před sebou ještě hodně, tak snad se to povede dokončit do konce srpna. Je to zas úplně něco jiného než Héma. Už jsem doma slyšela i slova, že Héma proti němu nemá šanci ( nojo, ještě aby říkal něco jiného, když je to jeho miláček :) ). Každopádně tohle nám potvrdí až Německo...pokud si alespoň jeden z nich nějak "škrtne". Joo ještě jsem zapomněla na Esperanta! Včera jsem mu přidělala klabonos. Musím mrknout jak dotvrdnul, přebrousit a můžem malovat. Zvažovala jsem víc variant barev, ale asi zkusím prubnout grošáka ( bojim bojim ).

No je to veselé. Ale tenhle týden mám dovolenou, takže se koním věnuji mnohem víc než jindy. Tak se to snad všechno stihne!

Konečně máme 100% zabookované ubytování v Německu, nakonec si uděláme 3 denní výlet. Razíme tam už v pátek a vracet se budeme až v průběhu neděle. Mandy už vyhodila na web výstavní třídy. Je paráda všechno překládat z němčiny, ale dá se to. Mám pomalu jasno, kteří koníci s námi projedou. Budou se účastnit hlavně "halter" tříd. Počítám ale i s účastí v "color" třídách, kam smí právě jen CMka. A tajně pokukuji i po třídách "performance" , kde bych se ráda zúčastnila westernu a možná arabských postrojů - pokud zvládnu něco vyrobit. :)

Jinak si užívám prázdnin a snažím se neřešit gegy, které občas v mém životě přijdou... Prostě jedeme dál. Po tomhle týdnu dovolené jdu na týden do práce a pak zase hned mám další týden dovolenky. Tak si to pěkně užiju. To už bude půlka srpna pryč, zachvilku konec a nový školní ( pro nás ještě školkový ) rok.

A co vy a prázdniny? Modely? CMkování?

Novinky 10.7.2012

10. července 2012 v 16:53 | Lintith |  .:Novinky:.
Tak by mě zajímalo, kolik lidí sem vůbec chodí :) Ale to nevadí, zrovna mám chuť psát!

Co se týče LSs, nerada bych , aby si někdo myslel, že budu Hému dávat někam pryč! To určitě ne, jen přestane na LSs jezdit. Časem rozhodně, nemůže jezdit věčně.
Německou mám rozjednanou, domlouvám ubytování a podobné věci...

Nějaké novinky...konečně mi dorazily barvičky, takže Mjólu můžu začít tvořit ( plus nějaké další koně ).
Co se týče CMek, tak je hotový Reco, jen čeká na mohér, který je objednaný.
Největší sranda je, že většinou nevíte o kom je řeč :) Počkejte a uvidíte!

Přibyli mi noví koníci od Collecty - andalusák, kterého jsem dostala a lusitán, kterého jsem si koupila.
Oba čekají na svoje nové kabátky...

Jak si žijeme v roce 2012

4. července 2012 v 17:41 | Lintith |  .:Novinky:.
Ahoj všichni!

To je překvapení...nějak mě to na webnode nebaví...chybí mi vaše komentáře a tak vůbec!
Rozhodla jsem se, oživit tento blog. Měl by fungovat jako novinky a popis dění v mém modelovém světě. Webík na webnode zůstane a bude fungovat jako prezentace mé sbírky a současně jako S/D list.

Potřebuji se občas trochu vypsat...co se týče malování a tak vůbec... :) Snad budete mít radost! Nepočítejte ovšem s hodně častýma příspěvkama :)

Tak co napsat na úvod... Nálada na malování se různí...chvilku jsem nadšená a maluji...chvilku jsem v depresi a nemaluji...klasika!

Včera se mi do žil vlila nová míza a malovala jsem. Zabrala jsem a konečně dokončila Ameeru ( CM MW pintabianku ). Je to taková miniaturní princeznička, strašně dlouho jí chyběla poslední věc, ale už je OK a na poličce. Také jsem konečně opravila a zalakovala Apolla, který na LSs jezdil nenalakovaný :D

Co se týče SMek, tak včerejškem počínaje je hotový i Secret. Moc se mi líbí a bude to takový nástupce Nicholaska, tak uvidíme až ho někdy vytáhneme na nějakou LS, jak se bude líbit... Tublatanka už je také hotová, čeká jen na mohér...který jsem dnes doobjednala... ještě je tu jedno SMko, které nemá jméno, ale je také defakto hotové. Jsem zvědavá, co zrovna na tohle řeknete!

Z větších koníků mám rozdělaného barock pintíka, pokud ho dokončím dle svých představ, bude moc pěkný!

No a z těch největších mě čeká Mjóla a Esperant. Často na Mjólu myslím, jako na nástupce Hémy... Přeci jen Hémova výstavní kariéra touto sezonou asi skončí... Čekají ho ještě 2 výstavy - 1. v Německu na Bavarian Live Show, která se koná v říjnu. A 2. je MLS v listopadu... Tak uvidíme, jak se na nich Héma povede a zda už bude mít i konkurenci v Mjólovi.

Je to strašně těžké tímto způsobem uvažovat...všechna své CMka mám velmi ráda...k některým tíhnu víc...tím případem je i Héma nebo třeba Hava... Je mi ale jasné, že pokud se budu chtít zúčastňovat LSs dál, tak budu muset výstavní tým obnovovat a jet dál. Héma patří k mým nejúspěšnejším koním... Zajímalo by mě, jestli nad tímhle někdo uvažuje tak jako já??
Když jsem na NYLS 2012 jela s Haatarou, tak bez mrknutí oka převálcovala všechny CM SCH araby...strašně se líbila a upřímně já jí také považuji za svého nejpovedenějšího SCH. Na SLS 2012 jsem se objevila s Haavanock, Haatařinou dcerou a holky se "popraly" o umístění ve stejné kategorii. Vyhrála s přehledem Hava. Přála jsem to Havušce, protože ji mám nějak o trochu raději, ale stejně tak mě mrzelo, že musela porazit Haataru... Děsný uvažování :) A tak stále přemýlám, kdo koho nahradí...

No, toť trocha nesmyslnosti z mé mysli!

Zatím... Lin